25.01.2018 15:40

Młoda pogromczyni potworów w akcji. Zobacz ekranizację powieści graficznej „I Kill Giants”

Twórca pierwszej części „Harryego Pottera” wyprodukuje film na podstawie komiksu „I Kill Giants”. Do sieci trafił zwiastun. 

Młoda pogromczyni potworów w akcji. Zobacz ekranizację powieści graficznej „I Kill Giants”
foto: kadr z filmu I Kill Giants

Główną bohaterką serii komiksów „I Kill Giants” jest Barbara Thorson - nastoletnia samotniczka, dziwaczka i fanka gry Dungeons & Dragons. Najbliższe jej sercu są postacie z nieistniejącego świata fantasy niż domownicy i koledzy ze szkoły. Barbarę i jej brata wychowuje starsza siostra Karen. Szkolna psycholog jest coraz bardziej zaniepokojona dziwnym zachowaniem dziewczyny. W świecie, w którym jest wyrzutkiem, nie czuje się komfortowo, dlatego jej prawdziwym życiem stopniowo staje się jej wyobraźnia. Tam może być prawdziwą bohaterką z ważnym zadaniem - zwalczaniem gigantów. W rzeczywistości monstrualne stworzenia są problemami, z którymi nastolatka musi walczyć w codziennym życiu. 

„I Kill Giants” - zwiastun

W sieci pojawił się zwiastun filmu w reżyserii Andersa Waltera. W roli głównej zobaczymy Madison Wolfe, znaną z „Obecności 2”. Obok młodej aktorki wystąpi Zoe Saldana, która zagrała w takich produkcjach jak „Avatar” czy „Strażnicy Galaktyki”. Wcieli się w szkolną psycholog, która będzie próbowała sprowadzić Barbarę na ziemię. Oto trailer filmu „I Kill Giants”:

Producentem ekranizacji komiksu jest Chris Columbus, który słynie z wielu filmów familijnych, między innymi „Kevin sam w domu”, czy pierwsza część „Harry'ego Pottera”. Fabuła opiera się na powieści graficznej pod tym samym tytułem autorstwa Joe Kelly'ego i Kena Niimury. Premiera została zapowiedziana na 23 marca 2018 roku. Film ukaże się w wybranych kinach na terenie Stanów Zjednoczonych oraz w serwisach VOD. Nie wiadomo, jak będzie wyglądać dystrybucja „I Kill Giants” w Polsce. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Komiks Zwiastuny