09.05.2017 21:57

Młodość Bruce’a Lee w filmie biograficznym

Mistrz wschodnich sztuk walki powróci na ekrany. Powstanie film o młodości Bruce’a Lee.

Młodość Bruce’a Lee w filmie biograficznym
foto: kadr z filmu

Obraz został zatytułowany „Little Dragon” i opowie o wczesnych latach z życiorysu Bruce'a Lee, w tym o latach 50., które spędził on w Hong Kongu. Doczekaliśmy się już wielu filmów próbujących oddać filozofię aktora, jego przekonania i podejście do sztuk walki. Jednak zdaniem Shannon Lee, córki gwiazdy „Wejścia smoka”, żadnemu się to nie udało. W tym przypadku ma być inaczej, a projekt zyskał błogosławieństwo kobiety.

Ona i Shekhar Kapur napisali wspólnie scenariusz, a wymieniony indyjski twórca zajmie się reżyserią. Oto co powiedział na temat „Little Dragon”:

"

To ważne, że dzisiejsza widownia może odnieść swoje życie do podróży Bruce'a Lee, który zdołał odnaleźć swoją wewnętrzną mądrość i wykorzystać swoje prawdziwe przeznaczenie, zanim stało się za późno. Ten film będzie współczesnym ujęciem na legendę Bruce’a Lee, który był nie tylko najbardziej utalentowanym i sławnym mistrzem sztuk walki, ale również niezależnym filozofem swojej epoki. "

Shannon Lee dodała, że:

"

Zawsze uważałam, że film o tym jak było ukształtowane życie mojego ojca w Hong Kongu będzie całościowym spojrzeniem godnym podzielenia się z innymi. Dzięki temu będziemy mogli lepiej go zrozumieć jako człowieka i wojownika. Jestem podekscytowana współpracą z Shekharem - tchnie on życie w pierwszy film od Bruce Lee Entertainment. "

Obecnie szukany jest aktor, który mógłby wcielić się w główną rolę. Plan zdjęciowy ma zaś wystartować latem 2017 roku. Obraz będzie realizowany w Malezji.

Robert Skowronski
Tagi: News