Młody Czkawka złapie Was za serce w nowym zwiastunie „Jak wytresować smoka 3”

Kamil Kacperski
08.10.2018 13:15
Młody Czkawka złapie Was za serce w nowym zwiastunie „Jak wytresować smoka 3” Fot. kadr z wideo

Na nowojorskim Comic-Conie pokazano nowy zwiastun filmu „Jak wytresować smoka 3”. W materiale mamy przyjemność usłyszeć Gerarda Butlera, który wciela się w ojca Czkawki, Stoika.

Od czasów premiery filmu „Jak wytresować smoka”, Dreamworks nie może narzekać na brak pracy - produkcja okazała się na tyle dużym hitem, że doczekała się serialu telewizyjnego, a także setek, czy nawet tysięcy różnego rodzaju gadżetów. Firma nie osiadła jednak na laurach i postanowiła przedstawić w 2019 roku zakończenie swojej trylogii opowiadającej o pięknej przyjaźni między chłopcem, a jego smokiem.

Firma opublikowała już 2 zwiastuny „Jak wytresować smoka 3”, ale podczas ostatniego panelu Dreamworks na nowojorskim Comic-Conie nie mogła pozwolić sobie na to, by przyjść z pustymi rękoma. Niestety, zwiastun pokazany podczas imprezy nie trafił jeszcze do internetu - twórcy opublikowali za to 30 sekundowy fragment, w którym Stoik Ważki trzyma w rękach swojego syna, Czkawkę. Mężczyzna opowiada dziecku o tytułowym Ukrytym świecie, który jest cały zamieszkany przez smoki. Trzeba przyznać, że uwagę przykuwa animacja młodego chłopca, która na pewno złapie wiele osób za serce:

Jak wytresować smoka 3 z nowym zwiastunem

Całość przypomina nieco scenę z „Króla lwa”, w której Mufasa opowiada Simbie o ich królestwie, odpowiedzialności ciążącej na władcy i kręgu życia - gdy skończy się czas starego lwa, nadejdzie era jego potomka. Właściwie to samo (tylko innymi słowami) próbuje przekazać swojemu dziecku Stoik Ważki. Różnicą jest jedynie to, że Czkawka jest jeszcze za młody by powiedzieć cokolwiek do swojego ojca, w przeciwieństwie do Simby, który prowadzi konstruktywny dialog ze swoim ojcem.

Wracając do zwiastuna - mężczyzna wspomina młodemu Czkawce o tytułowym „Ukrytym świecie”, czyli magicznej krainie pełnej smoków, która znajduje się gdzieś za wodospadem na samym krańcu świata. Wcześniej dowiedzieliśmy się od twórców, że Stoik chciał odnaleźć to miejsce, żeby je zamknąć i jednocześnie zakończyć konflikt między ludźmi i smokami po prostu odcinając gadom możliwość przedostawania się do naszego świata.

Czkawka jest natomiast odpowiedzialny za zażegnanie wojny i przekształcenie Berg w miejsce, gdzie ludzie i smoki żyją w spokoju i harmonii. Bohater boi się jednak, że jego intencje mogą zostać źle odebrane przez sąsiednie plemiona i miasta, które nie rozumieją, że latające gady są w gruncie rzeczy niegroźne i właśnie ten „Ukryty świat”, o którym opowiadał mu ojciec, ma być azylem dla mieszkańców Berg.

Kiedy premiera filmu Jak wytresować smoka 3?

W oryginalnej wersji językowej, głosu postaciom użyczą Jay Baruchel, America Ferrera, Gerard Butler, Jonah Hill, Kit Harrington oraz Cate Blanchett. Za scenariusz i reżyserię ponownie odpowiedzialny będzie Dean DeBlois. Film trafi na ekrany polskich kin 15 lutego 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.