21.05.2018 15:37

Młody Han Solo prawie pojawił się w „Zemście Sithów”

O mały włos „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” nie zostałby pierwszym filmem ukazującym młodego bohatera. George Lucas, chciał umieścić postać w III epizodzie „Star Wars”. 

Han Solo plakat
foto: materiały promocyjne

Pod koniec maja 2018 roku do kin wejdzie drugi spin-off dziejący się w świecie „Gwiezdnych Wojen”. My mieliśmy okazję zobaczyć już film o przygodach młodego Hana Solo i jeśli chcecie umilić sobie oczekiwanie, przeczytajcie naszą recenzję. Okazuje się jednak, że „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” wcale nie miał być pierwszą produkcją, w której fani kosmicznej sagi mieliby okazję zobaczyć młodą wersję przemytnika. George Lucas planował umieścić bohatera pod koniec „Zemsty Sithów”. 

Młody Han Solo w „Zemście Sithów”?

Portal Screen Rant wyciągnął na światło dzienne przebrzmiałą już sprawę gościnnego występu młodego Hana Solo w III epizodzie „Gwiezdnych Wojen”. Widzowie mieli zobaczyć 10-letniego bohatera, w sekwencji walki na planecie Kashyyyk. Tak, chodzi o leśny świat zamieszkany przez rasę Wookie, do których należał Chewbacca. Chewie ramię w ramię z Yodą walczył z żołnierzami świeżo formującego się Imperium, a w walce miał im pomagać młody Han. Powstały nawet concept arty, przedstawiające potarganego chłopca w łachmanach. Młodym Hanem miał się opiekować sam Chewbacca. Postać dostała linijkę tekstu, w której informuje Yodę o znalezionych droidach. 

Na szczęście Lucas ostatecznie odszedł od tego pomysłu, który wprowadziłby niepotrzebne zamieszanie w świecie „Star Wars”. Wystarczy, że filmowiec wymyślił kontrowersyjną genezę C-3PO. Lucas był przekonany, że „Zemsta Sithów” będzie ostatnią częścią w serii, więc nie miał nic do stracenia, ale na szczęście cameo nie znalazło się w produkcji. Fani Hana Solo musieli zadowolić się ledwo zauważalnym Easter eggiem w postaci Sokoła Millenium, lądującego w pierwszej scenie filmu.

Jak widać, „Zemsta Sithów” mogła być jeszcze gorszym filmem. Czy „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” da radę? Przekonacie się na własne oczy już 25 maja 2018 roku. 

Czy Han Solo powinien wystąpić w „Zemście Sithów”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Han Solo Star Wars Han Solo: Gwiezdne wojny – historie Alden Ehrenreich