Młody Han Solo w wersji anime. Fanowski teaser filmu o najsłynniejszym kosmicznym przemytniku

Sergiusz Kurczuk
19.02.2018 13:09
Młody Han Solo w wersji anime. Fanowski teaser filmu o najsłynniejszym kosmicznym przemytniku Fot. Daz Tibbles/YouTube

„Han Solo: Gwiezdne wojny” rozgrzewa fanów „Gwiezdnych Wojen” do czerwoności. W sieci pojawiło się krótkie wideo stworzone przez fana, utrzymane w stylistyce japońskich filmów animowanych.  

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów „Star Wars”, którzy jednocześnie lubią anime. Jeden z youtuberów postanowił sprawdzić, jakby wyglądał świat powołany przez George'a Lucasa, gdyby powstał w Kraju Kwitnącej Wiśni. Z tego powodu przygotował krótką animację, której głównym bohaterem jest sam Han Solo. Twórca nie bez powodu wybrał akurat tę postać. Pomijamy fakt, że grany przez Harrisona Forda kosmiczny przemytnik jest jednym z najpopularniejszych bohaterów „Gwiezdnych Wojen”. Już 25 kwietnia 2018 roku do kin wejdzie kolejny spin-off, dziejący się dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Mowa oczywiście o produkcji „Han Solo: Gwiezdne wojny”Aldenem Ehrenreichem w roli tytułowej.

Han Solo w wersji anime

Daz Tibbles postanowił poświęcić swój wolny czas, by przerobić fragment zwiastuna filmu na teaser w wersji anime. 

Widzimy kultowe złote kostki, silnik landspeedera zaczyna warczeć, a po chwili pojawia się pędzący Han. Solo śledzi szturmowiec. Awanturnik nic sobie jednak nie robi z pościgu i z szelmowskim uśmiechem rusza przed siebie.  

Aby 40-sekundowe wideo w ogóle powstało, Tibbles spędził przed komputerem jedynie kilka dni, o czym poinformował w opisie filmu.

Zapowiedź anime o Hanie Solo. Mały projekt zrobiony w ponad 4 dni.

Teaser został zainspirowany podobną sceną pojawiającą się w zwiastunie filmu Rona Howarda. Na razie nie wiadomo, czy to jedynie jednorazowa zabawa w animatora, czy Tibbles zamierza powołać do życia fanowski serial anime o Hanie Solo. Na Twitterze youtubera pojawił się mangowy plakat ewentualnej produkcji. 

To oczywiście nie pierwsza próba przeniesienia „Star Wars” w klimat anime. Kilkukrotnie podejmowano próby odtworzenia słynnych scen z kosmicznej sagi w japońskiej manierze.

Do tej pory nie powstała jednak oficjalna produkcja Lucasfilm w wersji anime. Być może Tibbles zainspiruje studio do podjęcia tego kroku. Włodarze Warner Bros. postanowili podążyć w tym kierunku i niebawem zobaczymy alternatywną wersję Batmana, który jako samuraj zmierzy się z demonicznym Jokerem. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.