Młody aktor z "Riverdale" zamordował swoją matkę i planował zabić premiera Kanady. Trafił do więzienia

23.09.2022 14:00
Młody aktor z "Riverdale" zamordował swoją matkę i planował zabić premiera Kanady. Trafił do więzienia Fot. materiały prasowe/Warner Bros. TV

Młody aktor Ryan Grantham (znany m.in. z serialu "Riverdale") zabił własną matkę i planował morderstwo kanadyjskiego premiera, Justina Trudeau.

Młody aktor zamordował swoją matkę i planował zabić premiera

Ryan Grantham to 24-letni kanadyjski aktor, który z zimną krwią zabił swoją matkę, oddając strzał w tył jej głowy, kiedy kobieta grała na pianinie. Potem planował morderstwo kanadyjskiego premiera, Justina Trudeau. Zanim do tego doszło, to oddał się w ręce policji. Jak podają zagraniczne media, teraz w sprawie zapadł wyrok.

Polecamy

Sprawa w końcu znalazła swój finał - sąd skazał 24-latka na dożywocie, a o pierwsze przedterminowe zwolnienie będzie mógł ubiegać się po odbyciu 14 lat odsiadki. W trakcie procesu na sali odtworzono nagranie, na którym sam Grantham pokazuje ciało matki i przyznaje się do jej zabicia.

Ryan Grantham jest całkiem utalentowanym kanadyjskim aktorem. Znany był już z kilku ról, w tym z kreacji Jeffery’ego Augustine’a w popularnym serialu "Riverdale". Wcześniej wystąpił też w filmach "Parnassus" czy "Jumper". 31 marca 2020 roku wszystko się jednak zmieniło.

Polecamy

22-letni Grantham strzelił wówczas w tył głowy 64-letniej matki. Potem załadował broń kolejnym nabojem, który miał być przeznaczony dla kanadyjskiego premiera, Justina Trudeau. Ostatecznie gwiazdor "Riverdale" udał się na posterunek w Vancouver i oddał w ręce policji.

Sam aktor wyjaśnił w zeznaniach w sądzie, że zamordował matkę po to, by "nie widziała tego, co planował zrobić następnie" - czyli zamordować Trudeau. Sędzia Kathleen Ker opisała całe wydarzenie jako bolesne, tragiczne i mocno wstrząsające.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.