26.07.2017 15:43

Młodzi Jedi będą jak Luke Skywalker

Niedługo na rynek trafi kultowy pojazd Luke'a Skywalkera - Landspeeder. Niestety starsi fani „Gwiezdnych Wojen” będą rozczarowani. Kosmiczna bryka wyjdzie jako zabawka.

Młodzi Jedi będą jak Luke Skywalker
foto: kadr z filmu

Chyba nie ma fana „Gwiezdnych Wojen”, który nie marzył o posiadaniu własnego pojazdu X-34 Landspeeder. W szybki i przede wszystkim zjawiskowy sposób można by wyskoczyć na przejażdżkę wśród piaskowych wydm, uciec przez Ludźmi Pustyni, albo pościgać się z innymi posiadaczami śmigaczy. Niestety na razie te marzenia musicie odłożyć na bok, chyba że Wasze dziecko odziedziczyło po Was nie tylko geny, ale i miłość do sagi George'a Lucasa. Firma Radio Flyer zapowiedziała, że niebawem na rynku ukaże się zabawkowa wersja Landspeedera. I nie jakiś tam model, czy wersja z klocków Lego, tylko mini samochód z akumulatorem, wyglądający jak pojazd z „Nowej nadziei”, którym pociecha może się naprawdę przejechać!

W dziecięcym Lanspeederze jest wystarczająco dużo miejsca dla dwóch pasażerów. Maszyna ma interaktywną deskę rozdzielczą, która emituje światło i wydaje dźwięki z filmu. Silnik pojazdu pozawala rozwinąć kosmicznie zawrotną prędkość... niecałych 2,5 kilometra na godzinę. Firma Radio Flyer stworzyła reklamę najnowszego produktu, która oczywiście nawiązuje do pierwszej części oryginalnych „Gwiezdnych Wojen”. Widzimy w niej jak młody Luke przemierza swoim Landspeederem bezkresną pustynię planety Tatooine. W pewnym momencie spotyka Obi-Wana w żeńskiej wersji, której proponuje podwózkę. Szczęśliwa para beztrosko mnie po piasku, dopóki nie zatrzymuje ich szturmowiec - tata, który mówi, że czas do domu. Na szczęście Obi-Wan wie jak radzić sobie z siłami Imperium.

Zabawka niebawem trafi do sklepów. Jest przeznaczona dla dzieci od 4 lat i może udźwignąć łączne obciążenie do 60 kilogramów. Na razie Landspeeder nie jest jeszcze dostępny, ale można go zamówić w preorderze Toy R US. Zanim wpadniecie w szał zakupów, ostrzegamy, że nie jest to tania sprawa. Cena X-34 to około 500 dolarów. Niestety na wersję dla dorosłych przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać, więc pozostają marzenia. Z drugiej stroni, kto nam zabroni zrobić rundkę dookoła domu mini śmigaczem , kiedy nasza pociecha już smacznie śpi?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Star Wars