Młodzi Jedi będą jak Luke Skywalker

Sergiusz Kurczuk
26.07.2017 15:43
Młodzi Jedi będą jak Luke Skywalker Fot. kadr z filmu

Niedługo na rynek trafi kultowy pojazd Luke'a Skywalkera - Landspeeder. Niestety starsi fani „Gwiezdnych Wojen” będą rozczarowani. Kosmiczna bryka wyjdzie jako zabawka.

Chyba nie ma fana „Gwiezdnych Wojen”, który nie marzył o posiadaniu własnego pojazdu X-34 Landspeeder. W szybki i przede wszystkim zjawiskowy sposób można by wyskoczyć na przejażdżkę wśród piaskowych wydm, uciec przez Ludźmi Pustyni, albo pościgać się z innymi posiadaczami śmigaczy. Niestety na razie te marzenia musicie odłożyć na bok, chyba że Wasze dziecko odziedziczyło po Was nie tylko geny, ale i miłość do sagi George'a Lucasa. Firma Radio Flyer zapowiedziała, że niebawem na rynku ukaże się zabawkowa wersja Landspeedera. I nie jakiś tam model, czy wersja z klocków Lego, tylko mini samochód z akumulatorem, wyglądający jak pojazd z „Nowej nadziei”, którym pociecha może się naprawdę przejechać!

W dziecięcym Lanspeederze jest wystarczająco dużo miejsca dla dwóch pasażerów. Maszyna ma interaktywną deskę rozdzielczą, która emituje światło i wydaje dźwięki z filmu. Silnik pojazdu pozawala rozwinąć kosmicznie zawrotną prędkość... niecałych 2,5 kilometra na godzinę. Firma Radio Flyer stworzyła reklamę najnowszego produktu, która oczywiście nawiązuje do pierwszej części oryginalnych „Gwiezdnych Wojen”. Widzimy w niej jak młody Luke przemierza swoim Landspeederem bezkresną pustynię planety Tatooine. W pewnym momencie spotyka Obi-Wana w żeńskiej wersji, której proponuje podwózkę. Szczęśliwa para beztrosko mnie po piasku, dopóki nie zatrzymuje ich szturmowiec - tata, który mówi, że czas do domu. Na szczęście Obi-Wan wie jak radzić sobie z siłami Imperium.

Zabawka niebawem trafi do sklepów. Jest przeznaczona dla dzieci od 4 lat i może udźwignąć łączne obciążenie do 60 kilogramów. Na razie Landspeeder nie jest jeszcze dostępny, ale można go zamówić w preorderze Toy R US. Zanim wpadniecie w szał zakupów, ostrzegamy, że nie jest to tania sprawa. Cena X-34 to około 500 dolarów. Niestety na wersję dla dorosłych przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać, więc pozostają marzenia. Z drugiej stroni, kto nam zabroni zrobić rundkę dookoła domu mini śmigaczem , kiedy nasza pociecha już smacznie śpi?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.