17.10.2019 09:11

Monopoly "Stranger Things" już w Polsce. W jakiej cenie kupimy grę?

O tym, że powstała gra Monopoly inspirowana "Stranger Things", pisaliśmy już w 2017 roku. Planszówka była dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. Teraz gra trafiła również do Polski. 

Stranger Things Monopoly
fot. kadr z serialu Netflix "Stranger Things"

"Stranger Things" to gratka dla tych, którzy wychowali się na filmach należących do Kina Nowej Przygody i produkcjach lat 80. W serialu jest masa odwołań właśnie do tych dzieł. Zatem nie powinno nikogo dziwić, że obraz zdobył taką popularność. To ta nostalgia i tęsknota za "oldschoolowymi" produkcjami przyciągała widzów przed Netfliksa. Popularność "Stranger Things" jest tak ogromna, że postanowiono stworzyć gry planszowe, które nawiązują do produkcji. 

Monopoly "Stranger Things" już w Polsce. W jakiej cenie kupimy grę? 

Na nasz rynek weszła głaśnie gra Monopoly inspirowana "Stranger Things". Pionki nawiązują do lat 80. i rekwizytów znanych nam z serialu. Gra przenosi nas do miasteczka Hawkins i wszystko skupia się wokół zniknięcia Willa Bayersa. Jak czytamy na stronie Empik.com, karty Kasa Społeczna i Szansa zamieniono na Walkie-Talkie i Migające Światełka. W grze nie dostaniemy domów i hoteli. Zamiast tego gracz może wykorzystać zamki i kryjówki. 

Czy Jim Hopper żyje?
Czy Jim Hopper żyje?
Przeczytaj także Czy Hopper żyje? Pierwsze zakulisowe zdjęcie z 4. sezonu "Stranger Things"
Monopoly Stranger Things
Monopoly Stranger Things

O tej grze pisaliśmy już przy okazji nadchodzącej premiery 2. sezonu "Stranger Things". Na Monopoly musieliśmy poczekać aż 2 lata. W jakiej cenie kupimy wersję inspirowaną "Stranger Things"? Planszówka będzie nas kosztować ok. 135 złotych.

Zobacz także: 4. sezon "Stranger Things" będzie inspirowany m.in. komedią romantyczną i dramatem o samobójstwie dziecka