Moon Knight dołączy do MCU? Kevin Feige nie wyklucza tej możliwości

Sergiusz Kurczuk
24.04.2018 12:05
189 Fot. okładka komiksu Moon Knight #189

Szef Marvel Studios potwierdził, że Moon Knight jest brany pod uwagę jako kolejny heros, który zadebiutuje na dużym ekranie. 

MCU w 2018 roku kończy 10 lat. W trakcie tej dekady filmowcom udało się przenieść na kinowy ekran największych superbohaterów Marvela (do których mieli prawa). Widzowie zaznajomieni już z ikonami Marvel Comics wkrótce będą mieli okazję oglądać przygody mniej znanych herosów. Jednym z nich jest Moon Knight, którego przygody z chęcią obejrzeliby czytelnicy komiksów. Plotki na temat filmu o tym bohaterze krążą już od jakiegoś czasu. Kevin Feige potwierdził, że Moon Knight jest brany pod uwagę jako kolejny filmowy superbohater.

Moon Knight Fot. foto: kadr z komiksu Moon Knight vol. 5 #24

Moon Knight w MCU? Kiedy możemy spodziewać się filmu?

Z okazji zbliżającej się premiery Avengers: Infinity War”, serwis Screen Rant miał okazję porozmawiać z szefem Marvel Studios. Twórca kinowego uniwersum Marvela został zapytany o plany dotyczące Moon Knighta. Feige potwierdził, że heros jest jedną z kilku postaci, która prawdopodobnie niebawem doczeka się kinowego debiutu.

Tak, ale czy to oznacza 5 lat od tego momentu, 10, 15? Jest mnóstwo bohaterów, czekających w biurach rozwoju, którym się przyglądamy. Dyskutujemy, co możemy z niego wyciągnąć. 

O film opowiadający o Marcu Spectorze, który jako Moon Knight walczy z przestępczością, prosili nawet sami filmowcy. James Gunn jakiś czas temu wyznał na Twitterze, że marzy o zrobieniu filmu o tym herosie. Z kolei Steven S. DeKnight, twórca 2 części „Pacific Rim", chciałby powołać serial Netflixa z Moon Knightem w roli głównej. Chociaż Feige potwierdził, że filmowcy analizują postać herosa, oficjalnie nie ma w przygotowaniach filmu o jego przygodach. Czy to oznacza, że rzeczywiście musimy czekać na film z jego udziałem co najmniej kilka lat? Czas pokaże. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.