"Morbius" znowu opóźniony. Kiedy zobaczymy spin-off "Spider-Mana" z Jaredem Leto?

12.01.2021 11:00
Morbius - Jared Leto - zdjęcie z produkcji filmu Marvela Fot. SplashNews.com/East News

Premiera filmu "Morbius" - produkcja Sony o przeciwniku Spider-Mana ponownie została przełożona na dalszy termin. Kiedy tytuł trafi do kin?

Pandemia koronawirusa dała się ostro we znaki miłośnikom kina. Od wielu miesięcy multipleksy stoją puste, a wytwórnie musiały wstrzymać się z premierami swoich filmów. Fala opóźnień ponownie dotknęła najnowszą produkcję Sony Pictures - "Morbiusa".

"Morbius" - kolejne opóźnienie premiery filmu

Historia komiksowego przeciwnika Spider-Mana jest drugim po "Venomie" filmem wchodzącym w odrębne od MCU kinowe uniwersum Marvela. Pierwotnie "Morbius" miał zadebiutować w pierwszej połowie roku 2020, ale rzeczywistość zweryfikowała te plany.

Polecamy

Szefowie Sony wyznaczyli kolejną datę na wiosnę 2021 roku, ale jak się okazuje, ten termin nie wchodzi już w grę. Jak podaje Variety najnowszy film z Jaredem Leto w roli głównej nie trafi do kin tak jak planowano 19 marca, ale dopiero kilka miesięcy później. Nową datę premiry wyznaczono na 8 października 2021 roku. Miejmy nadzieję, że to już ostatni termin.

Polecamy

"Morbius" - o czym jest film?

Morbiusa powinien kojarzyć każdy miłośnik komiksów Marvela. Ten bohater to postać początkowo silnie związana ze Spider-Manem, która z czasem zyskała autonomię. Michael Morbius był naukowcem cierpiącym na rzadką chorobę. By znaleźć lekarstwo na swoją przypadłość, mężczyzna postanowił przeprowadzić na sobie eksperymenty z DNA nietoperza. Doszło jednak do nieprzewidzianych konsekwencji, które zmieniły go w żywego wampira - biologiczny odpowiednik mitycznego krwiopijcy.

Polecamy

Chociaż początkowo Morbius pełnił rolę złoczyńcy, szybko stał się antybohaterem pokroju Venoma, Blade'a czy Ghost Ridera i jedną z najsłynniejszych horrorowych postaci Marvel Comics. Na razie nie wiadomo dokładnie, jakie wątki podejmie film w reżyserii Daniela Espinosy, ale ze zwiastunów wynika, że zobaczymy genezę Morbiusa. Oprócz Jareda Leto w produkcji Sony wystąpili między innymi Matt Smith, Adria Arjona, Tyrese Gibson i Jared Harris. Wygląda więc na to, że Halloween 2021 będzie należeć do żywego wampira z komiksów Marvela.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.