10.05.2018 15:16

Mordercza rusałka zabija w zwiastunie rosyjskiego horroru „The Mermaid: Lake of Dead”

Rosyjscy twórcy postanowili wykorzystać w filmie grozy postać znaną z mitologii słowiańskiej. Jak prezentuje się trailer do produkcji o krwiożerczej rusałce?

The Mermaid: Lake of Dead
foto: kadr z filmu The Mermaid: Lake of Dead

Rusałka może nie brzmi zbyt przerażająco, ale według podań jest demonem zamieszkującym zbiorniki wodne. Stworzenia te miały się ukazywać jako piękne młode nagie niewiasty, ale czasem przybierały też formę pomarszczonych, starych i odrażających kobiet. Ich celem było skusić młodzieńca, a następnie pozbawić go życia. Nic dziwnego, że rosyjski filmowiec Swiatosław Podgajewski postanowił stworzyć horror, w którym postać ze słowiańskiej mitologii staje się przerażającym horrorem. W sieci zaprezentowano zwiastun filmu pod zamerykanizowanym tytułem „The Mermaid: Lake of Dead”. 

„The Mermaid: Lake of Dead”  - zwiastun horroru

Kiedy w innych punktach świata powstają horrory o krwiożerczych syrenach, sąsiedzi zza wschodniej granicy postanowili zaprezentować potwory z rodzimego bestiariusza. Produkcja została przygotowana również na zachodni rynek. W tym celu zdubbingowano film i stworzono bardziej przystępny tytuł. Jak wygląda demoniczna rusałka?

Chociaż film nie będzie raczej przełomem w gatunku jakim jest horror, nie odstępuje niczym produkcjom amerykańskim. Już obwołano go połączeniem „Kształtu wody” z serią „The Ring”. Nie zabrakło również plakatu, na którym możemy zobaczyć, jak tytuł brzmi w oryginale. 

The Mermaid: Lake of Dead

Fabuła „The Mermaid: Lake of Dead” nawiązuje do słowiańskich podań. Zły duch zamieszkujący pobliskie jezioro zakochuje się w narzeczonym Mariny o imieniu Roman. Swoimi sztuczkami próbuje przyciągnąć go do swojego Królestwa Śmierci, znajdującego się pod taflą zbiornika wodnego. Tytułowa rusałka to młoda kobieta, która przed kilkoma setkami lat utonęła w jeziorze. Marina będzie musiała stanąć oko w oko z własnym strachem, by uratować ukochanego przed wiecznym potępieniem. Ma tydzień, by pokonać śmiertelne niebezpieczeństwa czające się na w wodnej toni, zachowując przy tym własne człowieczeństwo. 

W filmie Podgajewskiego wystąpili Viktoria Agalakowa, Igor Kripunow, Efim Petrunin, Nikita Elenew i Sesil Plezhe. Premiera „The Mermaid: Lake of Dead” została zapowiedziana na 12 lipca 2018 roku. W tym czasie trafi do rosyjskich kin. Na razie nie wiadomo nic na temat dystrybucji w naszym kraju. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror Shape of Water