Morgan Freeman jako Drakula kontra Spider-Man w skeczu telewizyjnym

Kamil Dachnij
19.06.2017 16:21
Morgan Freeman jako Drakula kontra Spider-Man w skeczu telewizyjnym Fot. kadr z filmu

Lata 70. są pełne dziwacznych rzeczy, które można wygrzebać dziś za pomocą Internetu. Jedną z nich jest konfrontacja między słynnym krwiopijcą i jeszcze słynniejszym superbohaterem.

W latach 70. XX wieku w amerykańskiej telewizji wyświetlano edukacyjny program dla dzieci pt. „The Electric Company”. Od 1971 do 1977 roku występował w nim sam Morgan Freeman, zdobywca Oskara za najlepszego aktora drugoplanowego w filmie „Za wszelką cenę” z 2004 roku. Prawdopodobnie jego najdziwniejszą rolą w programie było wcielenie się w Drakulę, któremu przyszło przy okazji stoczyć przedziwną walkę ze Spider-Manem. Ikonę komiksów Marvela zagrał Danny Seagren, znany ze swojej współpracy z Jimem Hensonem, twórcą Muppetów.

Drakula Freemana był dość osobliwą kreacją – uwielbiał jeść warzywa i urządzał kąpiele w swojej… trumnie.

Co zaś się tyczy filmowego Drakuli z ostatnich lat, to mogliśmy go widzieć w produkcji „Dracula: Historia nieznana” z 2014, która okazała się nie tylko wielką porażką artystyczną, ale także mocno średnim sukcesem komercyjnym. O wiele lepiej było za to w 3. sezonie serialu „Dom grozy” z 2016 roku, gdzie w króla wampirów z powodzeniem wcielił się Christian Camargo. Potwór pojawi się za jakiś czas w którymś z filmów Dark Universe, więc jest szansa, że jego wizerunek zostanie znacząco poprawiony w stosunku do filmu Gary’ego Shore’a. 

O wiele lepiej wiedzie się za to Spider-Manowi, który po bardzo chwalonym cameo w „Kapitanie Ameryka: Wojnie bohaterów”, doczekał się drugiego już reboota, gdzie główną rolę gra Tom Holland. „Spider-Man: Homecoming” zadebiutuje na naszych ekranach 14 lipca 2017 roku i zapowiada się na jeden z największych hitów tego roku. Co więcej, plany Marvela i Sony zakładają stworzenie trylogii.  

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.