Morgan Freeman żąda przeprosin od CNN za fałszywe oskarżenia o molestowanie
Natalia Hluzow
29.05.2018 18:21
Morgan Freeman żąda przeprosin od CNN za fałszywe oskarżenia o molestowanie Fot. SilverHub/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Prawnik Morgana Freemana wystosował list do CNN, w którym domaga się przeprosin i usunięcia historii z 24 maja 2018, w której oskarżono go o molestowanie i niestosowne zachowania wobec kobiet.

24 maja 2018 roku na portalu CNN pojawił się obszerny materiał dotyczący Morgana Freemana i jego niestosownego zachowania, jakiego miał się dopuszczać wobec współpracownic, podwładnych, a także dziennikarek, które przeprowadzały z nim wywiady. Jedną z nich była Chloe Melas, dziennikarka CNN.

Morgan Freeman kategorycznie zaprzeczył wszystkim oskarżeniom, przepraszając jednocześnie wszystkie osoby, które mogły poczuć się dotknięte przez jego niefortunne żarty. Natomiast 29 maja 2018 prawnik aktora wystosował pismo do zarządu CNN, w którym domaga się wycofania artykułu i publicznych przeprosin.

Wywiad Chloe Melas z Morganem Freemanem

W liście do CNN prawnik Freemana twierdzi, że artykuł opisujący oskarżenia 8 kobiet wobec aktora stanowi nieuzasadniony atak na zdobywcę Oscara, jest efektem złośliwych zamiarów, przekręcania faktów oraz braku redakcyjnej kontroli nad Chloe Melas – dziennikarką CNN, która pracowała nad sprawą i zdaniem prawnika – sugerowała rzekomym świadkom i ofiarom wypowiedzi przeciwko aktorowi, gdyż kierowało nią osobiste uprzedzenie.

Z materiału CNN wynikało, że Freeman komentował ciało Chloe Melas podczas wywiadu, który przeprowadzała z nim będąc w ciąży. W trakcie rozmowy związanej z filmem „W starym, dobrym stylu” Michael Caine opowiadał zabawną historię ze swojego życia. Kiedy skończył Morgan Freeman, patrząc na dziennikarkę, wypowiedział zdanie „Kurczę, żałuję, że mnie tam nie było.” Materiał możecie zobaczyć poniżej (3:30):

Prawnik Freemana twierdzi, że jego wypowiedź była reakcją na opowieść Michaela Caine’a i że dziennikarka nie miała żadnych podstaw, by uznać ją za komentarz dotyczący jej ciąży. Sprawę zbadał dział HR Warner Bros., który również nie dostrzegł w sytuacji niczego niepokojącego. Co więcej, przedstawiciel aktora w swoim liście oskarża Chloe Melas o manipulowanie pozostałymi rzekomymi ofiarami i świadkami, błędy dziennikarskie i zwyczajne przekazywanie nieprawdy.

Melas jako rzekoma ofiara miała miesiącami wydzwaniać i wypytywać osoby z otoczenia Freemana o to, czy nie były przez niego molestowane bądź czy nie były świadkami niestosownego zachowania, by sporządzić swój artykuł. Zdaniem prawnika aktora naciskała na rozmówców i wyciągała z nich odpowiedzi. Jedna z kobiet, które pojawiły się w artykule jako ofiary, twierdzi nawet, że nigdy nie oskarżyła Freemana o molestowanie czy niestosowne zachowanie, a jej słowa zostały przekręcone. Była to Tyra Martin, producentka z WGN News, która sprostowała:

Żałuję każdej osoby, która miała nieprzyjemne doświadczenia, czuła się nękana lub molestowana. Jednak ja nigdy nie doświadczyłam czegoś podobnego ze strony Morgana Freemana. Wywiady z nim zawsze były dla mnie zabawne.

CNN podaje również w swoim artykule, że Lori McCreary, wspólniczka Freemana, była świadkiem molestowania, czego – jak twierdzi McCreary – nigdy nie powiedziała. Co więcej, prawnik aktora opisuje w swoim liście, że McCreary zaczęła być naciskana przez dziennikarki, a finalnie oczerniana przed PGA, kiedy nie zgodziła się oskarżać Freemana.

Morgan Freeman zniesławiony przez CNN?

Prawnik Freemana nie oskarża jednak samej dziennikarki, lecz szefów redakcji, którzy pozwolili na to, by nieobiektywna dziennikarka o negatywnym stosunku do bohatera artykułu, przeprowadzała śledztwo dziennikarskie i pisała na temat rzekomych przewinień, o które sama go oskarża. Jak twierdzi reprezentant aktora, CNN nie powinno się zgodzić na napisanie takiego tekstu przez tę konkretną osobę. Jako dowód na słuszność swojej oceny podaje opinie redaktorów The New York Times, The Wall Street Journal i The Washington Post, którzy uznali, że CNN pogwałciło tym samym podstawowe zasady dziennikarskie.

Zdaniem prawnika Morgana Freemana oszczerstwa, które pojawiły się w materiale przygotowanym przez dziennikarki CNN, były spowodowane pragnieniem sławy i próbą stworzenia sztucznego skandalu. W efekcie, wyrządziły szkodę 80-letniemu aktorowi, który został postawiony w jednym rzędzie z osobami pokroju Harveya Weinsteina. W związku z powyższym reprezentant aktora domaga się natychmiastowej reakcji, wycofania artykułu i publicznych przeprosin pod adresem zniesławionego gwiazdora. Nie wyklucza też, że skieruje sprawę do sądu.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.