06.06.2018 16:46

„Mortal Engines” to połączenie „Harry’ego Pottera”, „Mad Maksa” i „Star Wars”? Zobacz oficjalny zwiastun filmu

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun „Mortal Engines”, którego współscenarzystą i producentem jest Peter Jackson. Według reżysera, Christiana Riversa, film łączy w sobie „Harry’ego Pottera”, „Mad Maksa” i „Star Wars”.

Mortal Engines
foto: kadr ze zwiastuna filmu "Mortal Engines"

Od jakiegoś czasu Peter Jackson firmuje swoim nazwiskiem projekt filmowy na podstawie powieści „Żywe maszyny” Phillipa Reeve’a. Reżyser „Władcy Pierścieni” jest producentem i współscenarzystą filmu, jednak jego reżyserię przekazał Christianowi Riversowi – swojemu wieloletniemu współpracownikowi. W grudniu pojawił się pierwszy teaser produkcji. Teraz możemy zobaczyć już pełny zwiastun filmu „Mortal Engines”, a także poznać kilka ciekawostek na jego temat z ust samego reżysera.

Mortal Engines

„Mortal Engines” jak „Harry Potter”, „Mad Max” i „Star Wars”?

Powieść „Żywe maszyny” Phillip Reeve, na podstawie której Jackson i Rivers zrealizowali swój film, to początek cyklu skierowanego do młodych dorosłych, który opowiada o postapokaliptycznej przyszłości. Reżyser „Mortal Engines” w wywiadzie udzielonym portalowi Screen Rant ujawnił, że przygotowując ekranizację książki Reeve’a, zależało mu, by osiągnąć efekt pomiędzy „Mad Maksem”, „Harrym Potterem” i „Star Wars”. Jak powiedział:

"

Kiedy szukaliśmy partnerów do zrealizowania tego filmu, narysowałem trójkąt pomiędzy Mad Maksem, Harrym Potterem i Star Wars i powiedziałem – ten film musi trafić w środek tego trójkąta. Nie będzie żadnym z tych trzech, ale będzie tam celował. "

Postapokaliptyczny klimat rodem „Mad Maksa” można było dostrzec już na pierwszych zdjęciach z filmu. Reżyser zdradził natomiast, co zainspirowało go w „Star Wars”. Wzorem „Gwiezdnych wojen” uczynił bohaterów „Mortal Engines” nieco starszymi niż w literackim pierwowzorze:

"

Podniosłem wiek naszym protagonistom. Są teraz bardziej w grupie wiekowej protagonistów ze „Star Wars”. Nie są nastolatkami. Są takimi młodymi w momencie przełomu, wiesz, w którym nie mają pojęcia, co zrobić ze swoim życiem. "

Mortal Engines

Oficjalny zwiastun filmu „Mortal Engines”

Dotychczas w sieci pojawiały się tylko mgliste opisy fabuły. Pierwszy teaser również nie przyniósł zbyt wielu szczegółów na jej temat. Dopiero oficjalny zwiastun „Mortal Engines” pozwala zapoznać się z głównym wątkiem filmu. Jak sugeruje zamieszczony poniżej materiał, w postapokaliptycznej przyszłości młoda dziewczyna imieniem Hester chce zemścić się na zarządcy Londynu za zabicie jej matki. Tom, który żył w przekonaniu, że Thaddeus Valentine jest dobry, początkowo uniemożliwia jej zamach, jednak szybko staje się jej sojusznikiem i towarzyszem. Okazuje się, że w Londynie ukryta jest broń, która jest w stanie niszczyć pozostałe miasta i umożliwić temu, kto jej używa, władanie światem. Tom i Hester decydują się podjąć niebezpieczną misję...

W zwiastunie możemy zobaczyć, jak aktorzy prezentują się w swoich nowych wcieleniach. W filmie „Mortal Engines” wystąpią m.in. Hugo Weaving („Władca Pierścieni”, „Matrix”), Robert Sheehan („Misfits”) i Hera Hilmar („Anna Karenina”). Czy taka mieszanka wybuchowa motywów i aktorów ze słynnych serii przyniesie zamierzony efekt? Przekonamy się już wkrótce. Polska premiera filmu została zapowiedziana na 12 grudnia 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: Zwiastuny Harry Potter Mad Max Star Wars Żywe maszyny