„Mortal Engines” to połączenie „Harry’ego Pottera”, „Mad Maksa” i „Star Wars”? Zobacz oficjalny zwiastun filmu

Natalia Hluzow
06.06.2018 16:46
„Mortal Engines” to połączenie „Harry’ego Pottera”, „Mad Maksa” i „Star Wars”? Zobacz oficjalny zwiastun filmu Fot. kadr ze zwiastuna filmu "Mortal Engines"

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun „Mortal Engines”, którego współscenarzystą i producentem jest Peter Jackson. Według reżysera, Christiana Riversa, film łączy w sobie „Harry’ego Pottera”, „Mad Maksa” i „Star Wars”.

Od jakiegoś czasu Peter Jackson firmuje swoim nazwiskiem projekt filmowy na podstawie powieści „Żywe maszyny” Phillipa Reeve’a. Reżyser „Władcy Pierścieni” jest producentem i współscenarzystą filmu, jednak jego reżyserię przekazał Christianowi Riversowi – swojemu wieloletniemu współpracownikowi. W grudniu pojawił się pierwszy teaser produkcji. Teraz możemy zobaczyć już pełny zwiastun filmu „Mortal Engines”, a także poznać kilka ciekawostek na jego temat z ust samego reżysera.

żywe maszyny 1 Fot. foto: kadr ze zwiastuna filmu "Mortal Engines"

„Mortal Engines” jak „Harry Potter”, „Mad Max” i „Star Wars”?

Powieść „Żywe maszyny” Phillip Reeve, na podstawie której Jackson i Rivers zrealizowali swój film, to początek cyklu skierowanego do młodych dorosłych, który opowiada o postapokaliptycznej przyszłości. Reżyser „Mortal Engines” w wywiadzie udzielonym portalowi Screen Rant ujawnił, że przygotowując ekranizację książki Reeve’a, zależało mu, by osiągnąć efekt pomiędzy „Mad Maksem”, „Harrym Potterem” i „Star Wars”. Jak powiedział:

Kiedy szukaliśmy partnerów do zrealizowania tego filmu, narysowałem trójkąt pomiędzy Mad Maksem, Harrym Potterem i Star Wars i powiedziałem – ten film musi trafić w środek tego trójkąta. Nie będzie żadnym z tych trzech, ale będzie tam celował.

Postapokaliptyczny klimat rodem „Mad Maksa” można było dostrzec już na pierwszych zdjęciach z filmu. Reżyser zdradził natomiast, co zainspirowało go w „Star Wars”. Wzorem „Gwiezdnych wojen” uczynił bohaterów „Mortal Engines” nieco starszymi niż w literackim pierwowzorze:

Podniosłem wiek naszym protagonistom. Są teraz bardziej w grupie wiekowej protagonistów ze „Star Wars”. Nie są nastolatkami. Są takimi młodymi w momencie przełomu, wiesz, w którym nie mają pojęcia, co zrobić ze swoim życiem.

żywe maszyny 2 Fot. foto: kadr ze zwiastuna filmu "Mortal Engines"

Oficjalny zwiastun filmu „Mortal Engines”

Dotychczas w sieci pojawiały się tylko mgliste opisy fabuły. Pierwszy teaser również nie przyniósł zbyt wielu szczegółów na jej temat. Dopiero oficjalny zwiastun „Mortal Engines” pozwala zapoznać się z głównym wątkiem filmu. Jak sugeruje zamieszczony poniżej materiał, w postapokaliptycznej przyszłości młoda dziewczyna imieniem Hester chce zemścić się na zarządcy Londynu za zabicie jej matki. Tom, który żył w przekonaniu, że Thaddeus Valentine jest dobry, początkowo uniemożliwia jej zamach, jednak szybko staje się jej sojusznikiem i towarzyszem. Okazuje się, że w Londynie ukryta jest broń, która jest w stanie niszczyć pozostałe miasta i umożliwić temu, kto jej używa, władanie światem. Tom i Hester decydują się podjąć niebezpieczną misję...

W zwiastunie możemy zobaczyć, jak aktorzy prezentują się w swoich nowych wcieleniach. W filmie „Mortal Engines” wystąpią m.in. Hugo Weaving („Władca Pierścieni”, „Matrix”), Robert Sheehan („Misfits”) i Hera Hilmar („Anna Karenina”). Czy taka mieszanka wybuchowa motywów i aktorów ze słynnych serii przyniesie zamierzony efekt? Przekonamy się już wkrótce. Polska premiera filmu została zapowiedziana na 12 grudnia 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.