"Mortal Kombat": powstaje nowy film na podstawie gry. Producentem będzie James Wan
Kamil Kacperski
15.05.2019 13:48
"Mortal Kombat": powstaje nowy film na podstawie gry. Producentem będzie James Wan Fot. materiały prasowe

Warner Bros. podzieliło się nowymi informacjami dotyczącymi filmu "Mortal Kombat". Dowiedzieliśmy się, że produkcja będzie nagrywana w południowej Australii. Poznaliśmy też nazwiska reżysera, scenarzysty i producentów.

Nareszcie zapowiedziano nowy film osadzony w uniwersum "Mortal Kombat". Dowiedzieliśmy się, że zdjęcia do produkcji ruszą jeszcze w 2019 roku. Producentem dzieła będzie James Wan, który jest odpowiedzialny za m.in. "Aquamana", natomiast reżyserem został Simon McQuoid, dla którego "Mortal Kombat" będzie debiutem. Informację zapowiedział premier Południowej Australii, Steven Marshall.

Mortal Kombat - powstaje film o bijatyce

Na temat projektu wypowiedział się oczywiście James Wan, który podziękował Australijczykom za ciepłe przyjęcie:

Jestem naprawdę zadowolony i podekscytowany, że możemy powrócić do Australii z "Mortal Kombat", ponieważ praca nad "Aquamanem" była tam wspaniała. Teraz możemy poczuć południową Australię po raz kolejny - użyjemy nie tylko wspaniałych lokacji, ale także utalentowanych lokalnych twórców. Ten teren jest idealny do kręcenia filmu akcji utrzymanego w klimacie fantasy.

"Mortal Kombat" doczekało się już dwóch adaptacji filmowych - w 1995 roku do kin trafiła produkcja zatytułowana po prostu "Mortal Kombat", natomiast 1997 roku zadebiutowało "Mortal Kombat: Annihilation". Pre-produkcja nowego filmu na podstawie serii gier ruszy już pod koniec maja 2019 roku, zdjęcia ruszą natomiast jeszcze w tym roku. Na razie szczegóły dotyczące daty premiery i obsady są oczywiście nieznane. Wiemy jednak, że scenariusz "Mortal Kombat" zostanie napisany przez Grega Russo.

Mortal Kombat XI - data premiery

Fani w międzyczasie mogą grać w "Mortal Kombat XI", które zadebiutowało 23 kwietnia 2019 roku na konsole Xbox One, PlayStation 4 i PC.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.