18.09.2017 15:35

Motyw ze „Star Treka” zagrany samochodem marki Audi

Muzykę można zagrać za pomocą wszelkich przedmiotów dostępnych w zasięgu ręki. Wystarczy pomysł i słuch muzyczny. Tym razem mamy dla Was motyw ze „Star Treka” wymruczany za pomocą silników samochodów marki Audi. 

Motyw ze „Star Treka” zagrany samochodem marki Audi
foto: Audi USA/YouTube

Producenci samochodów prześcigają się w przyciągnięciu uwagi klienta. Marka Audi postanowiła zrobić ukłon w stronę geeków, ale nie tylko. W niedzielę 17 września 2017 roku odbyło się tegoroczne wręczenie nagród Emmy. Jak zwykle w przypadku tego typu imprez, firmy walczyły o czas antenowy w trakcie pasma reklamowego. Audi przygotowało specjalne reklamówki dla fanów seriali. Okazuje się, że samochody marki (innych producentów zapewne też) można przemienić w instrument muzyczny. Do nagrania krótkich filmów użyto modeli Audi R8, SQ5 i TT RS.

W pierwszej z reklam widzimy (a raczej słyszymy) fragment motywu muzycznego z serialu „Star Treka”. Jakiś czas temu pisaliśmy o kompozycji z czołówki produkcji o Gwiezdnej Flocie, zagranej na kościelnych organach. Tamta wersja przy samochodowej to pikuś. Silniki maszyn warczą w rytm muzyki granej przez członków orkiestry. Może na pierwszy rzut ucha nie do końca słychać słynny utwór, ale po kilku razach da się go wyłapać. Zresztą sprawdźcie sami:

Dla ułatwienia przypominamy oryginalną wersję.

To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez Audi. Pojawił się też motyw z kultowego serialu komediowego „Zdrówko”. Chociaż młodsi czytelnicy mogą nie pamiętać tej produkcji, osoby urodzone przez latami 90. na pewno kojarzą losy bostończyków spotykających się na plotkach w jednym z barów. Tutaj ryk silników lepiej wpasowuje się w muzykę:

Na wszelki wypadek spieszymy jednak z utworem pochodzącym z czołówki „Zdrówka”! 

Czy to dobry sposób na reklamę? Na pewno niezbyt zdrowy dla środowiska naturalnego. Czy przełoży się na wyniki sprzedażowe? Zdecydują amerykańscy widzowie, do których krótkie filmy były skierowane. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Audi Star Trek