23.10.2019 11:04

"Mowa Ptaków" i "Zimna wojna" trafią na Netfliksa. Kiedy premiera na platfomie?

Już wkrótce będziemy mieli okazję zobaczyć dwie polskie produkcje na platformie Netflix. Kiedy "Mowa Ptaków" i "Zimna wojna" trafią na platformę?

Foto: materiały prasowe Metro Films
Foto: materiały prasowe Metro Films

Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć "Mowy Ptaków" i "Zimnej wojny" na ekranach kin, mamy dla was dobre wieści. Obie produkcje już wkrótce będą dostępne w bibliotece Netfliksa.

"Mowa Ptaków" i "Zimna wojna" trafią na Netfliksa

"Mowa Ptaków" to najnowszy film Xawerego Żuławskiego, którego kinowa premiera odbyła się 27 września 2019 roku. Poznajemy tu historię polonisty uczącego w liceum, który traci pracę po tym, jak staje w obronie swojego przyjaciela - nauczyciela historii. W roli głównej wystąpił Sebastian Fabijański, a u jego boku zagrali między innymi Daniel Olbrychski, Andrzej Chyra, Wiktor Zborowski i Marta Żmuda-Trzebiatowska.

Foto: Bartosz Mrozowski/ materiały prasowe Kino Świat
Foto: Bartosz Mrozowski/ materiały prasowe Kino Świat
Przeczytaj także Polskie filmy, które ukażą się w 2020 roku. Wśród nich "Psy 3" i "Broad Peak"

Autorem scenariusza "Mowy Ptaków" jest Andrzej Żuławski. Film został dobrze przyjęty przez publiczność. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji go obejrzeć, będą mieli szansę to nadrobić już 2 listopada 2019 roku. Wtedy właśnie "Mowa Ptaków" wyląduje na platformie Netflix. Dzień wcześniej w bibliotece znajdzie się "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego - zeszłoroczny reprezentant naszego kraju w wyścigu po Oscary, z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem w rolach głównych.

Zobacz też: Polski kandydat do Oscara bije rekordy popularności! Świetny wynik "Bożego Ciała"

Tagi: Film News Netflix polskie filmy Zimna wojna Paweł Pawlikowski Joanna Kulig Tomasz Kot