"Mroczne materie" - nowy zwiastun adaptacji słynnej serii fantasy

27.08.2019 13:56
"Mroczne materie" - nowy zwiastun adaptacji słynnej serii fantasy Fot. kadr z serialu Mroczne materie

W sieci zadebiutował nowy zwiastun serialu "Mroczne materie", który został oparty na słynnej serii książek napisanej przez Philipa Pullmana.

Fani powieści fantasy powinni być zadowoleni. Już niedługo na mały ekran trafi serialowa wersja słynnego cyklu powieści Philipa Pullmana zatytułowanego "Mroczne materie". Stacje HBO i BBC One zaprezentowały zupełnie nowy zwiastun serialu. Jak się prezentuje?

"Mroczne materie" - nowy zwiastun serialu

Tym razem główną bohaterką zapowiedzi jest protagonistka - dziewczynka imieniem Lyra Belacqua, w którą wcieliła się znana z filmu "Logan" Dafne Keen. W zapowiedzi widzimy, że główna bohaterka ucieka na północ, ponieważ jest ścigana przez tajemniczą i potężną organizację, która zajmuje się porywaniem dzieci. Okazuje się też, że Lyra jest jedyną osobą, która może ocalić świat.

W nowym zwiastunie pojawiają się najważniejsi bohaterowie ze znanymi z książek Pullmana ze zwierzakami włącznie. Ponownie zaprezentowano, jak będzie wyglądał opancerzony niedźwiedź polarny imieniem Iorek Byrnison. W zwiastunie pojawi się także James McAvoy, który zagrał Lorda Asriela.

Przeczytaj także

"Mroczne materie" - kiedy premiera?

W pozostałych rolach wystąpili Ruth Wilson (Marisa Coulter) i Lin-Manuel Miranda (Lee Scoresby). Za reżyserię serialu odpowiada Tom Hooper. "Mroczne materie" to efekt koprodukcji pomiędzy stacją HBO i BBC One. Na razie nie zdradzono, kiedy serial zadebiutuje w obu stacjach. Serial będzie dostępny również na HBO GO. Prawdopodobnie premiera odbędzie się jeszcze w 2019 roku. Co ciekawe, mimo że "Mroczne materie" jeszcze nie trafiły na mały ekran, a już zapowiedziano, że powstanie drugi sezon serialu. 

Zobacz też: "Watchmen", "Westworld" i "Dolina krzemowa" - serialowe nowości HBO na 2019-2020

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.