27.08.2019 13:56

"Mroczne materie" - nowy zwiastun adaptacji słynnej serii fantasy

W sieci zadebiutował nowy zwiastun serialu "Mroczne materie", który został oparty na słynnej serii książek napisanej przez Philipa Pullmana.

Mroczne materie
foto: kadr z serialu Mroczne materie

Fani powieści fantasy powinni być zadowoleni. Już niedługo na mały ekran trafi serialowa wersja słynnego cyklu powieści Philipa Pullmana zatytułowanego "Mroczne materie". Stacje HBO i BBC One zaprezentowały zupełnie nowy zwiastun serialu. Jak się prezentuje?

"Mroczne materie" - nowy zwiastun serialu

Tym razem główną bohaterką zapowiedzi jest protagonistka - dziewczynka imieniem Lyra Belacqua, w którą wcieliła się znana z filmu "Logan" Dafne Keen. W zapowiedzi widzimy, że główna bohaterka ucieka na północ, ponieważ jest ścigana przez tajemniczą i potężną organizację, która zajmuje się porywaniem dzieci. Okazuje się też, że Lyra jest jedyną osobą, która może ocalić świat.

W nowym zwiastunie pojawiają się najważniejsi bohaterowie ze znanymi z książek Pullmana ze zwierzakami włącznie. Ponownie zaprezentowano, jak będzie wyglądał opancerzony niedźwiedź polarny imieniem Iorek Byrnison. W zwiastunie pojawi się także James McAvoy, który zagrał Lorda Asriela.

James McAvoy i X-23 z "Logana" w nowym serialu HBO. Zobaczcie zwiastun "His Dark Materials"
James McAvoy i X-23 z "Logana" w nowym serialu HBO. Zobaczcie zwiastun "His Dark Materials"
Przeczytaj także James McAvoy i X-23 z "Logana" w nowym serialu HBO. Zobaczcie zwiastun "His Dark Materials"

"Mroczne materie" - kiedy premiera?

W pozostałych rolach wystąpili Ruth Wilson (Marisa Coulter) i Lin-Manuel Miranda (Lee Scoresby). Za reżyserię serialu odpowiada Tom Hooper. "Mroczne materie" to efekt koprodukcji pomiędzy stacją HBO i BBC One. Na razie nie zdradzono, kiedy serial zadebiutuje w obu stacjach. Serial będzie dostępny również na HBO GO. Prawdopodobnie premiera odbędzie się jeszcze w 2019 roku. Co ciekawe, mimo że "Mroczne materie" jeszcze nie trafiły na mały ekran, a już zapowiedziano, że powstanie drugi sezon serialu. 

Zobacz też: "Watchmen", "Westworld" i "Dolina krzemowa" - serialowe nowości HBO na 2019-2020

Tagi: Seriale Zwiastuny HBO HBO GO James McAvoy