Mroczny Rycerz w feudalnej Japonii. Zobacz zwiastuny anime „Batman Ninja”

Sergiusz Kurczuk
01.12.2017 15:06
Mroczny Rycerz w feudalnej Japonii. Zobacz zwiastuny anime „Batman Ninja” Fot. kadr z filmu Batman Ninja

Batman walczący z Jokerem w czasach feudalnej Japonii? Czemu nie? Do sieci trafiły dwa zwiastuny anime zatytułowanego „Batman Ninja”. 

Jeśli jakaś postać istnieje w popkulturze tyle czasu, co Batman, to należy się spodziewać, że prędzej czy później pojawią się wariacje na temat bohatera. O jednej z nich pisaliśmy w połowie listopada. Mowa oczywiście o animowanej wersji komiksu „Gotham by Gaslight”, w której Mroczny Rycerz funkcjonuje w czasach wiktoriańskich i walczy z Kubą Rozpruwaczem. Tym razem również przenosimy się w czasie, ale na zupełnie inny kontynent.

Niebawem studio Warner Bros. wypuści pełnometrażowy film anime zatytułowany „Batman Ninja”. W czasy feudalnej Japonii zostanie przeniesiony nie tylko zamaskowany bohater, ale również jego największy przeciwnik - Joker. Nie wiadomo, czy historia zaprezentowana w filmie pokaże alternatywną rzeczywistość japońskiego Batmana, czy Mroczny Rycerz i Książę Przestępczości zostaną przeniesieni w czasie. Jedno jest pewne. Obie postacie idealnie wpisują się w specyficzny klimat japońskiej kultury.

W sieci pojawiły się dwa zwiastuny filmu „Batman Ninja”. Pierwszy, z angielskimi napisami, miał premierę na nowojorskim Comic Conie 2017. W końcu został zaprezentowany szerszemu gronu za pośrednictwem Internetu. 

Drugi, trochę krótszy i całkowicie po japońsku to całkowita nowość, stworzona na potrzeby marketingowe w kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie film trafi do kin. 

Batman i Joker to nie jedyne postacie ze świata DC przeniesione na grunt japońskich animacji. U boku Księcia Przestępczości, jak zwykle widzimy Harley Quinn, ale występują też inni ikoniczni przeciwnicy zamaskowanego mściciela - Two-Face, The Penguin i Poison Ivy. W roli jednego z feudalnych władców zobaczymy goryla Grodda. Batmanowi w walce ze złem pomagają CatwomanRobin, Nightwing oraz Alfred. W świecie Zachodu film będzie dostępny na DVD w roku 2018. Na płycie znajdą się dwie wersje anime - z angielskim dubbingiem oraz z oryginalną ścieżką dźwiękową. Czy „Batman Ninja” zapowiada nowy kierunek, w którym zmierza Studio braci Warner? Może kolejne przygody Batmana zostaną osadzone w Polsce?

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.