„Mulan”: wiemy, kto zagra kolejny czarny charakter w aktorskiej wersji filmu

Natalia Hluzow
26.07.2018 13:58
„Mulan”: wiemy, kto zagra kolejny czarny charakter w aktorskiej wersji filmu Fot. kadr z filmu "Mulan"

Obsada aktorskiej wersji „Mulan” powiększyła się o kolejne nazwisko. Tym razem wybrano aktora do roli przeciwnika bohaterki, który ma już spore doświadczenie w filmowych baśniach.

Jak wynika z rozmaitych doniesień, aktorska wersja „Mulan” będzie znacznie różniła się od animowanego oryginału. W filmie pojawi się nowy obiekt zainteresowań Mulan, siostra głównej bohaterki, a także nowi złoczyńcy. Dotychczas ogłoszono, że Gong Li zagra potężną wiedźmę nastawioną wrogo wobec głównej bohaterki. Natomiast z końcem lipca 2018 The Hollywood Reporter ogłosił nazwisko aktora, który zagra kolejnego antagonistę - złowieszczego Bori Khana. Khan będzie dowódcą wojowników, który pragnie pomścić śmierć swojego ojca.

Kto zagra przeciwnika Mulan?

Do roli Khana Disney wybrał Jasona Scotta Lee, aktora hawajsko-chińskiego pochodzenia, który ma już spore doświadczenie w tego typu produkcjach. W 1994 roku wcielił się bowiem w rolę Mowgliego w aktorskiej wersji „Księgi Dżungli”, grał też Aladyna w miniserialu „Baśnie tysiąca i jednej nocy” oraz użyczył głosu Davidowi Kawenie w animacji „Lilo i Stich”. Przede wszystkim znany jest jednak z tytułowej roli w filmie „Smok: Historia Bruce’a Lee”.

EN_01300905_4411 Fot. foto: United Archives/EAST NEWS

Aktorska wersja „Mulan” - obsada

W tytułową bohaterkę, a więc dziewczynę, która postanawia dołączyć do wojska, by nie musiał tego robić jej stary ojciec, wcieli się Liu Yifei. Towarzyszyć jej będzie nowozelandzki aktor chińskiego pochodzenia, Yoson An, który zagra jej sympatię. W obsadzie znaleźli się również: Donnie Yen w roli mentora Mulan, Xana Tang jako siostra bohaterki oraz Jet Li w roli cesarza Chin, a także Ron Yuan, Utkarsh Ambudkar i Chum Ehelepola. 

Reżyserką filmu o Mulan jest Niki Caro, która odpowiada m.in. za serial Netfliksa „Ania, nie Anna”. Zdjęcia rozpoczną się w sierpniu w Chinach i Nowej Zelandii. Premiera została przeniesiona na 27 marca 2020. Nie wiadomo jeszcze, kiedy aktorska „Mulan” trafi na polskie ekrany.

„Mulan” to kolejna produkcja Disneya, która bazując na sukcesie animowanego oryginału, zostanie przeniesiona na ekran w wersji aktorskiej. W przygotowaniu są m.in. nowa wersja „Króla Lwa”, aktorski „Aladyn” oraz współczesna odsłona „Kubusia Puchatka” o przygodach dorosłego Krzysia.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.