08.05.2017 15:14

„Mumia powraca” inspiracją do morderstwa

Tragiczna historia, która dokonała się poprzez film „Mumia powraca” z 2001 roku? Poznajcie szczegóły.

„Mumia powraca” inspiracją do morderstwa
foto: kadr z filmu

To oczywiście nie filmy, gry czy muzyka dokonują zbrodni. Za tymi stoją ludzie, a mówienie o tym, że dane dzieło, bez względu na to do jakiego rodzaju sztuki należy, stanowi inspirację do morderstwa brzmi co najmniej niedorzecznie. Bo ciężko zgodzić się z tym, że Mark Chapman był przykładnym obywatelem, a zabójstwo Johna Lennona to wyłącznie wina „Buszującego w zbożu” pióra J.D. Salingera.

Podobnie jest i w tym przypadku. 27-letnia Christina Nicassio, zawodniczka piłki nożnej z Uniwersytetu Pittsburghu, zabiła swojego 69-letniego ojca dra Anthony'ego Nicassio. Kobieta wyznała, że była poinstruowana do tego przerażającego czynu przez seans filmu „Mumia powraca” z 2001 roku.

Christina Nicassio miała zadać ojcu dwa śmiertelne ciosy nożem i pozostawić narzędzie zbrodni w jego ciele przy drugim pchnięciu. Do zdarzenia doszło o 3 rano w sobotę 6 maja 2017 roku w miejscowości Plum Borough w stanie Pensylwania. Mężczyzna próbował wyrwać córce nóż nim ta wymierzyła pchnięcia.

Według raportów dziewczyna przeżywała załamanie po rozstaniu z narzeczonym. Doprowadziło to do tego, że zaczęła mówić irracjonalne rzeczy. Rodzice chcieli ją zabrać do szpitala, odmówiła, a jej reakcją było chwycenie za nóż. Kobieta przyznała się policji do inspiracji filmem „Mumia powraca”, ale na pytanie dlaczego to zrobiła odpowiedziała jedynie:

"

Nie wiem dlaczego, czułam, że musi umrzeć. "

Młodsza Nicassio była trenerem personalnym Allegheny Force Football Club trenowała również piłkarzy - pracowała głownie z młodzieżą w wieku 16 lat. Dziewczyna oskarżona o zabójstwo stanie przed sądem 17 maja 2017 roku.

Tymczasem 9 czerwca 2017 roku do kin trafi „Mumia” w reżyserii Alexa Kurtzmana. Gwiazdą filmu jest Tom Cruise, ale na ekranie zjawi się także Sofia Boutella, Annabelle Wallis, Courtney B. Vance (zagra żołnierza jednostek specjalnych), Jake Johnson (jako członek oddziału wojskowego), a także Russell Crowe (dr. Jekyll).

Uważasz, że film, muzyka lub gry mogą stanowić inspirację do popełnienia zbrodni?

Robert Skowronski
Tagi: News Mumia