Mumia terroryzuje Londyn w zwiastunie filmu

Robert Skowronski
05.12.2016 08:57
Mumia terroryzuje Londyn w zwiastunie filmu Fot. kadr z wideo

Monstrum powraca, ale tym razem w żeńskim wydaniu. Twarzą w twarz z mumią stanie zaś Tom Cruise. Zobaczcie zwiastun filmu.

Studio Universal Pictures planuje odświeżyć kilka klasycznych filmów o potworach. Zapowiedziano już m.in. remake „Niewidzialnego człowieka” z 1933 roku, w którym wystąpi Johnny Depp, „Narzeczoną Frankensteina”, „Wilkołaka”, a także „Mumię” - ta trafi do kin 9 czerwca 2017 roku. Za reżyserię odpowiedzialny jest Alex Kurtzman. On też został producentem do spółki z Chrisem Morganem i Seanem Danielem. Scenariusz został zaś napisany przez Jona Spaihtsa („Prometeusz”), a producentem wykonawczym jest Bobby Cohen.

Studio udostępniło oficjalny opis fabuły dzieła:

Bezpiecznie pochowana w krypcie głęboko na zapomnianej pustyni, starożytna królowa (Sofia Boutella znana z „Kingsman: Tajne służby” i „Star Trek: W nieznane”), której przeznaczenie zostało niesprawiedliwie jej odebrane budzi się we współczesnych czasach wraz ze swoją wściekłością narastającą przez tysiąclecia. Z piasków na Bliskim Wschodzie przez ukryte labirynty pod dzisiejszym Londynem „Mumia” przynosi zaskakującą intensywność i odnajduje równowagę między zdumieniem i emocjami, które wprowadzają w nowy świat bogów i potworów. 

Zobaczcie 1. zwiastun nowej „Mumii”, która zwiastuje wypełnione akcją widowisko:

Wcześniej udostępniono zdjęcia z planu, na których mogliśmy zobaczyć gwiazdy filmu. Wśród nich znaleźli się Tom Cruise, wymieniona Sofia Boutella, Annabelle Wallis, Courtney B. Vance (zagra żołnierza jednostek specjalnych), Jake Johnson (jako członek oddziału wojskowego), a także Russell Crowe (dr. Jekyll).

Alex Kurtzman opowiedział jakie założenia mu przyświecały przy reżyserowaniu nowej odsłony „Mumii”:

To, co najbardziej mnie cieszy, jako widza, jest to, że mam poczucie bycia dopuszczonym do tajemnicy, o której nie wie reszta świata. Świetnym porównaniem jest tutaj „Matrix”. Pod koniec filmu nikt inny nie wie, że żyje w Matrixie, ze względu na przygody w tym konkretnym filmie. Jak „Mumia” odnajduje się w uniwersum potworów? Wydaje mi się, że aby zbudować uniwersum nie należy zaczynać od budowania uniwersum. Jedyny sposób, aby tego dokonać to zdobyć przyzwolenie widowni na zrobienie tego. Najważniejsze to zrobić dobry film. Ludzie muszą go pokochać, podobnie jak same postacie.

Pierwsza „Mumia” powstała w 1932 roku z Borisem Karloffem w tytułowej roli. W 1999 roku doczekaliśmy się zaś remake'u z Brendanem Fraserem i Rachel Weisz na pierwszym planie.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.