Muminki powrócą w nowym serialu animowanym

Maciej Koprowicz
12.09.2017 14:27
Muminki powrócą w nowym serialu animowanym Fot. kadr z wideo

W obsadzie głosowej animacji pojawią się słynni aktorzy, między innymi Kate Winslet, Rosamund Pike i Warwick Davis.

Przygody stworzonych przez fińską pisarkę Tove Jansson Muminków bawią małych i dużych już od 1945 roku. Sympatyczne i przyjacielskie trolle, zamieszkujące sielską dolinę stały się bohaterami wielu książek, seriali telewizyjnych i sztuk teatralnych.

Także w Polsce Muminki podbiły serca dzieci, szczególnie za sprawą dwóch bardzo popularnych seriali – lalkowego, realizowanego w latach 70. i 80. w wytwórni Se-Ma-For oraz anime z lat 1990-1991. Ten drugi, koprodukcja japońsko-holendersko-fińska, zdobył ogromną popularność na całym świecie. To jemu zawdzięczamy najbardziej rozpowszechniony w popkulturze wizerunek bajkowych trolli i innych magicznych stworzeń z książek Jansson, w tym przerażającej Buki. Po niemal 30 latach przyjdzie czas na nową odsłonę ich przygód.

Fińska wytwórnia Gutsy Animations przygotowuje zupełnie nowy serial animowany o Muminkach. Produkcja wykorzystywać będzie hybrydową technologię 2D/3D. W tworzenie serialu zaangażowani będą mistrzowie animacji – Nick Park (seria o Wallace’ie i Gromicie) i John Woolley („Baranek Shaun”).

Gwiazdorsko prezentuje się także obsada głosowa nowych „Muminków”. Według „The Hollywood Reporter”, w roli Mamy Muminka usłyszymy Rosamund Pike („Gniew tytanów”, „Zaginiona dziewczyna”), w roli Taty Muminka - Matta Berry’ego („Technicy-magicy”). Sam Muminek przemówi głosem Tarona Egertona („Kingsman: Tajne służby”, „Eddie The Eagle”). W obsadzie znajdą się również m.in. Kate Winslet („Titanic”), Warwick Davis („Willow”, seria o Harrym Potterze) i Richard Ayoade („Technicy-magicy”).

Jak na razie potwierdzono dwa sezony po trzynaście odcinków, z których każdy trwać będzie 22 minuty. Pierwszy odcinek wyemitowany ma być wiosną 2019 roku.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.