05.07.2018 14:23

Na DVD ukaże się słynny dokument o MŚ 1982 w Hiszpanii z muzyką Ricka Wakemana i narracją Seana Connery’ego

„G’ole!” to jeden z najważniejszych filmów dokumentalnych o tematyce piłkarskiej. Po 35 latach zostanie przypomniany fanom futbolu wyjątkową edycją DVD.

Na DVD ukaże się słynny dokument o MŚ 1982 w Hiszpanii z muzyką Ricka Wakemana i narracją Seana Connery’ego
foto: kadr z wideo

Dokument prezentuje kulisy mistrzostw świata w piłce nożnej w Hiszpanii w 1982. Turniej zakończył się zwycięstwem Włochów, którzy w finale pokonali 3:1 zawodników RFN. Hiszpański mundial bardzo dobrze wspominany jest w Polsce – biało-czerwoni powtórzyli wówczas sukces z 1974 roku i zajęli 3. miejsce. W meczu o srebrny medal (takie wówczas przyznawano trzeciej najlepszej drużynie MŚ) Polacy pokonali Francuzów 3:2.

Zrealizowany pod patronatem Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) film produkcji brytyjskiej w reżyserii Toma Clegga zatytułowany „G’ole!” miał swoją premierę 21 marca 1983 roku. Narratorem 101-minutowego obrazu był słynny aktor Sean Connery, a ścieżkę dźwiękową filmu skomponował Rick Wakeman, klawiszowiec zespołu Yes.

„G’ole!” - dokument o mundialu w Hiszpanii

Po 35 latach film doczeka się edycji na DVD, a dokładniej mówiąc, CD/DVD – obok filmu w zestawie znajdzie się również płyta ze ścieżką dźwiękową. Wśród dodatków będą również wcześniej niepublikowane demówki, ekskluzywne zdjęcia, plakat A3 i 20-stronicowy program, rozdawany przy okazji premiery filmu.

Boks ukaże się jeszcze w 2018 roku w limitowanej do zaledwie 250 kopii edycji.

Mundial 2018 – terminarz

Na wyprawę w mundialową przeszłość przyjdzie jeszcze czas, a na razie możemy ekscytować się trwającym tegorocznym turniejem. Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczęły się 14 czerwca 2018. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Maciej Koprowicz
Tagi: Yes Mundial Poza Boiskiem Piłka nożna