16.10.2018 15:10

Zobacz młodsze, punkowe wcielenie Beetlejuice’a z musicalu „Sok z żuka” [FOTO]

Na łamach „Entertainment Weekly” zaprezentowano pierwsze zdjęcie młodego odtwórcy roli Beetlejuice’a, w którego oryginalnie wcielał się Michael Keaton.

Beetlejuice musical
foto: Everett Collection/EAST NEWS

Wciąż nieznane są losy planowanego sequela „Soku z żuka”, który miał nakręcić sam Tim Burton, znamy natomiast datę premiery teatralnej wersji klasyku z 1988 roku. Sceniczna adaptacja filmu Burtona zadebiutuje na deskach National Theatre w Waszyngtonie już w listopadzie 2018, dzięki czemu mamy okazję przyjrzeć się nowemu wcieleniu tytułowego bohatera.

Nowy Beetlejuice w musicalu opartym na filmie Tima Burtona

Do roli dziwacznego bioegzorcysty, któremu wyjątkowy charakter nadał niegdyś Michael Keaton, został wybrany Alex Brightman. Za sceniczną wersję „Soku z żuka” odpowiada Alex Timbers.

Reżyser zdradził, że przetestowano dziesiątki peruk, kostiumów i wersji makijażu – łącznie z identycznymi do tych, jakie Keaton nosił w filmie Burtona – zanim zdecydowano się stworzyć młodszą, bardziej punkową wersję cwanego demona. Jak powiedział:

"

Nowy Beetlejuice to zdecydowanie inna postać niż Michaela Keatona. To jego własna interpretacja. Przefiltrowana przez wrażliwość Aleksa Brightmana. "

Fotografię przedstawiającą nowe oblicze Beetlejuice’a zaprezentował magazyn „Entertainment Weekly”. Możecie zobaczyć ją poniżej:

Musical „Beetlejuice” a oryginał z 1988 roku

Image tytułowego bohatera to nie jedyna zmiana, jakiej dokonano, adaptując film Tima Burtona na sceniczny musical. Jak zapowiada Timbers, centralnymi postaciami sztuki zostali Beetlejuice i Lydia Deetz (grana w filmie przez Winonę Ryder), w którą wcieli się tym razem 17-letnia Sophia Anne Caruso. Reżyser podkreśla jednak, że w musicalu nie zabraknie makabryczno-groteskowego stylu, z którego słyną dzieła Burtona oraz ważnego przesłania:

"

Przedstawienie porusza tematy straty i żałoby oraz tego, co to znaczy być umarłym, a co oznacza bycie żywym, a także co czyni nasze życie wartym przeżywania – to wielkie, ważne pytania. "

Premiera musicalu „Beetlejuice” odbędzie się 4 listopada 2018 na deskach Washington National Theatre. Od 25 kwietnia 2019 spektakl będzie wystawiany także na Broadwayu.

Natalia Hluzow
Tagi: Sok z żuka