21.09.2017 13:23

Muzyczna apokalipsa zombie. Zobacz zwiastun musicalu o żywych trupach

Co łączy „La La Land” z „Nocą żywych trupów”? Okazuje się, że dużo. Przed Wami zapowiedź musicalu o apokalipsie zombie!

Muzyczna apokalipsa zombie. Zobacz zwiastun musicalu o żywych trupach
foto: kadr z filmu

Musical to dość specyficzny gatunek, który królował lata temu. Zazwyczaj kojarzy się z przerysowaniem i kiczem, ale istnieją też naprawdę wartościowe musicale, jak „Hair” Milosa Formana, czy „Jesus Christ Superstar” Normana Jewisona. Ostatnio oscarowy „La La Land” przypomniał widzom o filmach, w których głowni bohaterowie nagle przerywają rozmowę, by śpiewać i tańczyć a cała ulica ni stąd, ni zowąd zna tekst piosenki i przyłącza się radośnie, podrygując i wtórując. Jednocześnie w kinach triumfy święcą horrory, które po latach znowu wychodzą na prostą. Na pytanie, co by było, gdyby stworzyć musical grozy odpowiedziało już kilku filmowców. Najsłynniejszym jest chyba „The Rocky Horror Picture Show” Jima Sharmana. Do tej pory nie powstał jednak pełnometrażowy musical o apokalipsie zombie.

Szkocki reżyser John McPhail postanowił wypełnić tę lukę. Chociaż nieumarłe sztywniaki, które wydają z siebie jedynie pomruki, to kiepscy bohaterowie filmu, w którym większa część to sceny śpiewu i tańców, filmowiec stworzył nietypowy miks pod tytułem „Anna and the Apocalypse”. Do sieci trafiła pierwsza zapowiedź wideo. 

Oto co o swoim filmie napisali twórcy:

"

Kiedy sennemu miasteczku Little Haven zagraża apokalipsa zombie, Anna i jej koledzy z liceum muszą stanąć do walki z pieśnią na ustach i ostrym przedmiotem w dłoni, by zapewnić sobie przetrwanie. Do grupy dołącza najlepszy przyjaciel Anny John i wspólnie starają się ochronić swoje rodziny, a także nauczycieli, którym zagrażać będą bałwan-zombie, maniakalna impreza studentów oraz nastoletnie hormony. Wkrótce odkryją jednak, że nikt nie jest bezpieczny  w tym nowym świecie, a jedyni ludzie, na których naprawdę mogą polegać, to oni sami.  "

W 2010 roku powstał krótkometrażowy film „Zombie Musical” autorstwa Ryana McHenry'ego. Możecie go obejrzeć tutaj:

„Anna and the Apocalypse” została oparta na pomyśle sprzed lat. McHenry napisał scenariusz i początkowo miał stanąć za kamerą, ale w 2015 roku zmarł z powodu nowotworu. Rolę reżysera przejął wtedy McPhail, który dokończył pracę nad filmem. Ella Hunt znana z filmu „Imperium robotów. Bunt człowieka”, wystąpiła w tytułowej roli (Anny, nie apokalipsy). W pozostałych rolach zobaczymy Marka Bentona z serialu „The Halcyon” oraz Paula Kaye'a, którego mogliśmy oglądać w „Grze o tron”. Nie wiadomo jeszcze, kiedy film trafi do kin. Jeśli ukaże się w Polsce, to będzie świetna opcja na randkę dla wszystkich par, które mają odmienne gusta filmowe. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror