My Little Pony ramię w ramię z Transformers w najdziwniejszym crossoverze ostatnich lat

12.02.2020 12:52
My Little Pony / Transformers|undefined Fot. kadr z komiksu My Little Pony / Transformers

Wydawnictwo IDW Publishing powołało do życia komiks "My Little Pony / Transformers", będący crossoverem dwóch marek należących do firmy zabawkarskiej Hasbro.

Firma Hasbro nie ma chyba w swojej ofercie dwóch równie popularnych marek co My Little Pony i Transformers. Produkty związane z uroczymi kucykami i robotami zmieniającymi się w pojazdy od lat sprzedają się jak świeże bułeczki. Zarówno My Little Pony jak i Transformers doczekały się wielu filmów, seriali, gier czy komiksów. I właśnie o tym ostatnim medium jest ten artykuł. Wydawnictwo IDW Publishing wydało miniserię "My Little Pony / Transformers".

"My Little Pony / Transformers" - najdziwniejszy crossover ostatnich lat

Crossovery, chociaż często nietypowe, są bardzo popularne wśród fanów. O wiele łatwiej jest je wprowadzić na kartach komiksów niż na małym czy dużym ekranie, chociaż i takie przypadki czasem się zdarzają.

Przeczytaj także

Do najsłynniejszych crossoverów zapewne zaliczyć można słynne spotkania pomiędzy Avengers i Ligą Sprawiedliwości, X-Men i bohaterami "Star Trek", czy "Obcego" z "Predatorem". Niedawno DC Comics stworzyło wspólne przygody superbohaterów z bohaterami kreskówek Hanna-Barbera oraz Mrocznego Rycerza i Wojowniczych Żółwi Ninja.

Przeczytaj także

Tym razem mamy jednak o wiele bardziej kuriozalne połączenie. W maju 2020 roku zadebiutuje czteroczęściowa miniseria "My Little Pony / Transformers". Historia zawarta w komiksie opowie o grupie Mane Six, która połączy siły z Autobotami. Wszystko z powodu złowrogiej Królowej Chrysalis, która przez przypadek otworzy portal prowadzący do świata Autobotów i Decipticonów. Zmiennokształtne roboty trafią do Equestrii. Koniec końców Twilight Sparkle i Optimus Prime połączą siły, by przywrócić wszystko do normy.

My Little Pony / Transformers Fot. foto: materiały promocyjne

Za serię odpowiedzą scenarzyści James Asmus, Ian Flynn i Sam Maggs oraz rysownicy Casey W. Coller, Jack Lawrence, Sara Pitre-Durocher, Priscilla Tramontano, i Tony Fleecs odpowiedzialny za okładki.

Przeczytaj także

Jak zakończy się ta niezwykła przygoda? Przekonamy się za kilka miesięcy. Na razie nie wiadomo, czy "My Little Pony / Transformers" trafi do Polski.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Stranger Things" czeka crossover z "Czarnobylem"? Tak twierdzą fani

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.