Na co do kina w kwietniu 2019? Tych premier nie możecie przegapić

Kamil Kacperski
27.03.2019 12:48
Na co do kina w kwietniu 2019? Tych premier nie możecie przegapić Fot. materiały prasowe

Kwiecień 2019 roku kojarzy się kinomanom i geekom z dwiema rzeczami - premierą 8. sezonu "Gry o tron" oraz debiutem "Avengers: Endgame". Nie są to jednak jedyne ciekawe produkcje - co jeszcze zobaczymy w kwietniu 2019 roku?

Marzec 2019 roku dał nam przedsmak tego, co czeka nas w pozostałych miesiącach tego roku - do kin trafiła "Kapitan Marvel", która zwiastuje "Avengers: Endgame", pojawił się także "Dumbo". Film Tima Burtona ma nas natomiast przygotować na inne tegoroczne premiery aktorskich wersji bajek Disneya, czyli "Aladyna" z Willem Smithem oraz "Króla Lwa" w reżyserii Jona Favreau z Donaldem Gloverem i Beyonce w rolach głównych. Zanim jednak dojdzie do premiery tych filmów, czeka nas jeszcze kwiecień 2019 roku. Co nowego obejrzymy w kinie?

Przeczytaj także

"Shazam!" - premiera 5 kwietnia 2019

Pierwszą dużą premierą w kwietniu 2019 roku jest superbohaterski film DC o tytułowym Shazamie, dzieciaku, który otrzymuje superbohaterskie moce. Z wczesnych reakcji i recenzji krytyków wynika, że reżyser David F. Sandberg i jego dość mało znana obsada (Zachary Levi, Jack Dylan Grazer, Mark Strong i Asher Angel) wykonali naprawdę kawał dobrej roboty. Sam film będzie zaś połączeniem kina familijnego z widowiskiem superbohaterskim:

"Impostor" - premiera 5 kwietnia 2019 

Takie słowa możemy przeczytać w oficjalnym opisie fabuły udostępnionym przez dystrybutorów: Sarah, chcąc uciec przed przeszłością, przeprowadza się ze swoim synkiem Chrisem do domu na wsi i ma nadzieję, że tu uda im się rozpocząć nowe życie. Pewnej nocy Chris znika w lesie, a gdy się odnajduje, nie jest do końca sobą. Z dnia na dzień jego zachowanie staje się coraz bardziej dziwne, a Sarah zaczyna podejrzewać że chłopiec, który wrócił do domu, może wcale nie być jej synem. Irlandzki horror wyreżyserował Lee Cronin:

"Hellboy" - premiera 12 kwietnia 2019 

Kultowy superbohater z piekła rodem powraca w zupełnie nowej, bardziej mrocznej i niegrzecznej odsłonie. Według dystrybutorów filmu, Hellboy jest dla Davida Harboura ("Stranger Things") tym, czym dla Ryana Reynoldsa był Deadpool. Mocne stwierdzenie. Jeśli chodzi zaś o sam film, to jeżeli wiecie kim jest Hellboy, to wiecie czego się spodziewać - królowa czarownic powraca do naszego świata, by nieść śmierć i zniszczenie. Jej demoniczny plan zakłada sprowadzenie na Ziemię piekła i tylko bohater o tak piekielnych korzeniach jak Hellboy jest w stanie stawić czoła zagrożeniu i podjąć walkę z czarownicą i jej armią... 

"After" - premiera 12 kwietnia 2019 

"After" opowiada o pilnej uczennicy i oddanej córce Tessie Young (Josephine Langford, młodszą siostrą Katherine Langford) zaczyna pierwszy rok college’u z wielkimi ambicjami. Doskonale wie, co chce osiągnąć, jaką drogą ma podążać i kim powinna się stać. To uporządkowane życie rozpadnie się jak domek z kart w chwili, gdy Tessa spotka tajemniczego Hardina Scotta. W jego spojrzeniu kryje się mrok, jego ciało pokrywają tatuaże, a jego zachowanie pełne jest buntu. Jest to ekranizacja szalenie popularnej serii książek autorstwa Anny Todd:

"Praziomek" - premiera 22 kwietnia 2019 

Charyzmatyczny sir Lionel Frost (Hugh Jackman) to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot - brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą (Zach Galifianakis). W polskiej wersji wystąpi m.in. Piotr Adamczyk: 

"Avengers: Endgame" - premiera 25 kwietnia 2019 

Po wymazaniu połowy życia we Wszechświecie przez Thanosa, Avengers starają się zrobić wszystko co konieczne, aby pokonać Szalonego Tytana. Cóż możemy powiedzieć więcej na temat "Avengers: Endgame" - i tak prędzej, czy później zobaczymy się z wami w kinach:

"Vox Lux" - premiera 26 kwietnia 2019 

Celeste (Natalie Portman) była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Pomoże jej w tym świetny menadżer - w tej roli Jude Law:

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.