Na co do kina w lutym 2019? Kinowe premiery, których nie można przegapić

Kamil Kacperski
29.01.2019 15:11
Na co do kina w lutym 2019? Kinowe premiery, których nie można przegapić Fot. materiały prasowe/ kadry z filmów

Luty w 2019 roku to miesiąc filmów oscarowych - do polskich kin trafią 2 produkcje, które mają szanse na zdobycie statuetki w kategorii "Najlepszy film 2018". Oprócz tego zobaczymy kontynuacje ciekawych filmów animowanych i nowy film Patryka Vegi. 

W styczniu 2019 roku do kin trafił m.in. "Underdog", "Diablo. Wyścig o wszystko", czy "Bumblebee". W lutym 2019 roku do kin trafią natomiast nowe propozycje nominowane do Oscarów, które miały już premiery za granicą. Oprócz tego będziemy mieli okazję zobaczyć kontynuację filmu "LEGO Przygoda", a także zwieńczenie trylogii o Czkawce i Szczerbatku w "Jak wytresować smoka 3". Listę dużych kinowych premier zamknie zaś kontynuacja "Kobiet mafii" w reżyserii Patryka Vegi. Zatem na co konkretnie wybierzemy się do kina w lutym 2019 roku?

"Green Book" - premiera 8 lutego 2019 

Pierwszą ciekawą premierą w lutym 2019 roku jest nominowany do Oscara "Green Book" z Viggo Mortensenem i Mahersahlą Alim w rolach głównych. Produkcja opowiada o muzyku jazzowym podróżującym po USA i została osadzona w latach 60. XX wieku. Film jest opisywany jako dramat, ale nie brakuje w nim elementów komediowych. Reżyserem filmu jest Peter Farrelly. Zobaczcie zwiastun filmu "Green Book":

"Faworyta" - premiera 8 lutego 2019 

Tego samego dnia do kin trafi również "Faworyta" w reżyserii Yorgosa Lanthimosa, w którym główne role odgrywają m.in. Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz i Nicolas Hoult. W opisie filmu możemy przeczytać, że pojawienie się na angielskim dworze nowej służącej zaczyna zagrażać pozycji lady Sarah, która rządzi krajem w zastępstwie schorowanej królowej Anny. Produkcja jest jednym z nominowanych w kategorii "Najlepszy film" na tegorocznych Oscarach. Oto zwiastun:

Przeczytaj także

"LEGO Przygoda 2" - premiera 8 lutego 2019 

Emmet, Lucy, Batman i Kicia Różek powracają! W ciągu 5 lat od czasów pamiętnego Taco Wtorku, podczas którego wybraniec świata Lego powstrzymał Lorda Biznesa przed zniszczeniem wolnej woli, społeczeństwo się stoczyło. Nagle w miarę normalne życie naszych bohaterów zostanie wywrócone do góry nogami - w wyniku inwazji kosmitów porwana zostanie Lucy, a nasz bohater znów będzie musiał udowodnić swoje umiejętności. Zobaczcie zwiastun "LEGO Przygody 2":

"Alita: Battle Angel" - premiera 14 lutego 2019 

W Walentynki 2019 do kin trafi nowy film Roberta Rodrigueza zatytułowany "Alita: Battle Angel". Główną bohaterką jest tytułowa Alita (Rosa Salazar), cyborg o ludzkim sercu i duszy. W przetrwaniu pomaga jej doktor Ido (Christoph Waltz). Kobieta-cyborg pragnie odzyskać swoje wspomnienia, w czym oprócz postaci Waltza pomoże jej niejaki Hugo (Keenan Johnson). Zobaczcie zwiastun nowego filmu twórcy "Maczety":

"Jak wytresować smoka 3" - premiera 15 lutego 2019

Czkawka wreszcie spełnia swoje marzenie o stworzeniu szczęśliwej krainy, w której smoki i Wikingowie mogą żyć w harmonii. Niestety, jego radość zostaje przerwana, kiedy w okolicy pojawia się tajemniczy Grimmel, łowca smoków. Film "Jak wytresować smoka 3" będzie zwieńczeniem trylogii opowiadającej o chłopcu i jego smoku, a w produkcji mamy zobaczyć zarówno ujęcia z przyszłości, jak i flashbacki do przeszłości. Zapowiada się naprawdę dobra produkcja animowana:

Zobacz także: >> NETFLIX: Nowości na luty 2019 << 

"Gdyby ulica Beale umiała mówić" - premiera 22 lutego 2019

Kolejna nominowana do Oscara produkcja. Wyreżyserowany przez Barry'ego Jenkinsa film "Gdyby ulica Beale umiała mówić" opowiada o życiu młodej Tish i jej chłopaka Fonny'ego. Mężczyzna zostaje oskarżony o gwałt i grozi mu więzienie. Sąd nie uznaje jego alibi, nie pomaga też policja, która jest uprzedzona wobec chłopaka przez kolor jego skóry. Tish i jej matka starają się wydostać Fonny'ego z kłopotów:

"Kobiety mafii 2" - premiera 22 lutego 2019

Dokładnie rok po premierze pierwszych "Kobiet mafii", Patryk Vega powraca z kontynuacją historii Spuchniętej Anki i reszty barwnej obsady, do której dołączą również zagraniczne gwiazdy. W filmie bowiem będziemy mieli okazję zobaczyć Enrique Arce'ego znanego z "Domu z papieru", a także Kolumbijkę Angie Cepedę. A oprócz tego? Stary, dobrze nam znany Vega - wybuchy, pościgi, bluzgi i paskudne sceny seksu:

Zobacz także:

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.