17.12.2019 14:21

Na czym wisiał zegarek Butcha? Dziwne pytanie z "Pulp Fiction" za 75 tysięcy złotych w Milionerach

Milionerzy to bardzo popularny program rozrywkowy emitowany na antenie TVN. Prowadzącym jest Hubert Urbański, a nagrodą główną tytułowy milion złotych. Niedawno w puli pytań pojawiła się kolejna ciekawa popkulturowa zagadka. Czy uczestnik znał odpowiedź?

Na czym wisiał zegarek Butcha? Dziwne pytanie z "Pulp Fiction" za 75 tysięcy złotych w Milionerach
foto: kadr z filmu "Pulp Fiction"/Miramax

Uczestniczka "Milionerów" miała już gwarantowane 40 tysięcy złotych na koncie. Kolejne pytanie brzmiało "Na czym wisiał zegarek Butcha z Pulp Fiction?". Do wyboru miała oczywiście cztery odpowiedzi:

A) na kolczatce

B) na piesku dingo

C) na kangurku

D) na misiu koala

Czy udało jej się dobrze odpowiedzieć?

Dziwne pytanie z Pulp Fiction w Milionerach

Niestety, uczestniczka programu prowadzonego przez Huberta Urbańskiego postanowiła wybrać odpowiedź B, czyli pieska dingo. Jak pewnie większość fanów Tarantino wie, Butch trzymał swój drogocenny zegarek na kangurku. A historii tego zegarka chyba nie musimy przypominać. W końcu każdy pamięta opowieść Christophera Walkena o tym, jak ojciec bohatera ukrywał przedmiot, a następnie przekazał go koledze, by ten przeszmuglował go z Wietnamu do domu: 

Bękarty wojny
Bękarty wojny
Przeczytaj także "Bękarty wojny" mają już 10 lat. Oto 9 ciekawostek na temat filmu Quentina Tarantino

Wśród innych pytań z tego samego odcinka pojawiły się m.in. "Jakiej kontuzji doznał Kamil Glik przed mundialem w 2018 roku", czy "W zdaniu "Niech Moc będzie z tobą" nie ma?". Prawidłowe odpowiedzi brzmiały kolejno w "siatkonogę" i "nie ma przysłówka". 

Zobacz także: W Milionerach padło pytanie o postać z filmów Marvela. Uczestnik nie znał odpowiedzi