17.10.2018 13:05

Na planie „Jokera” pojawił się Batmobil. Czy Batman wystąpi w filmie?

Nowe wideo z planu filmu o Jokerze pokazuje ekipę filmową przewożącą ikoniczny środek transportu Mrocznego Rycerza. Czy to oznacza, że Batman pojawi się w filmie?

Batman v Superman Batmobil
foto: kadr z wideo

Szanse na to są raczej nikłe – w końcu na razie filmowe uniwersum DC nie ma Batmana. Sytuacja z Benem Affleckiem zmienia się z dnia na dzień, a o jego zastępstwie nie wiemy nic. Czy nowym Mrocznym Rycerzem będzie Jon Hamm? A może do roli powróci Christian Bale?

Nie mniej, wiemy na pewno, że w „Jokerze” pojawi się Batmobil. A przynajmniej jego bardzo dokładna kopia. Przynajmniej tak możemy wnioskować po ostatnich filmikach z planu produkcji o nemezis Batmana – kilka portali udostępniło nagrania, na których widzimy ekipę filmową, która transportuje samochód człowieka-nietoperza na plan „Jokera”. Nie jest to jednak bojowa wersja Batmobilu, którą mogliśmy widzieć w „Batman v Superman”, ani nawet dziwny gotycki pojazd znany z filmów Tima Burtona. Nie, ten pojazd jest żywcem wyjęty z lat 60., a konkretnie z serialu, w którym Adam West wcielał się w rolę Batmana:

Czy w Jokerze pojawi się Batman?

Po co w „Jokerze” Batmobil? Dlaczego twórcy zdecydowali się na taki ruch? Trudno powiedzieć – w filmie Thomas Wayne będzie jeszcze żył, a nawet kandydował na burmistrza, co oznacza, że Batman raczej nie stał się jeszcze protektorem Gotham. Być może scena z Batmobilem pokaże nam przyszłość Jokera. A może alternatywną rzeczywistość? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi.

Wyczekiwany film o nemezis Batmana wreszcie zaczyna nabierać kształtów. We wrześniu 2018 wystartowały zdjęcia do „Jokera”, dzięki czemu mamy okazję przyjrzeć się Joaquinowi Phoenixowi w roli psychopaty z Gotham, zanim ten przywdział kostium Księcia Zbrodni. Todd Phillips, reżyser filmu, zdradził też imię głównego bohatera, które brzmi Arthur Fleck.

Wszystkiego dowiemy się dopiero w październiku 2019 roku, kiedy to „Joker” pojawi się w kinach. Reżyserem filmu jest Todd Philips. Joaquinowi Phoenixowi w roli tytułowej będą towarzyszyć: Zazie Beetz, Robert DeNiro, Frances Conroy i Marc Maron.

Kamil Kacperski
Tagi: News Batman Joker DC Comics