„Na skraju jutra 2” znalazł twórców

Robert Skowronski
09.04.2016 17:10
„Na skraju jutra 2” znalazł twórców Fot. materiały prasowe

Widowisko science fiction z Tomem Cruisem zaczyna nabierać rozpędu. Projekt pozyskał już swoich scenarzystów i reżysera.

Pierwsza część z 2014 roku została nakręcona przez Douga Limana. Zagraniczne media wskazały, że reżyserem kontynuacji ma być Christopher McQuarrie, czyli jeden ze scenarzystów poprzedniej odsłony. Sam zainteresowany zdementował jednak te doniesienia za pośrednictwem swojego Twittera:

Poprawka: Nie reżyseruję sequela „Na skraju jutra”. Zrobi to Doug Liman. Będę zaangażowany w projekt, ale nie ma „Na skraju jutra” bez Douga.

Christopher McQuarrie wyjawił też nazwiska scenarzystów drugiej części filmu:

Gratulacje dla Anny Waterhouse i Joego Shrapnela. Wpierw „The Grey Man”, a teraz „Na skraju jutra 2”.

Wspomniany duet napisał wcześniej również skrypt do filmu „Race”, biografii Jessego Owensa. Jeszcze niezrealizowanym projektem jest wspomniany „The Grey Man” z Charlize Theron na podstawie powieści Marka Greaneya.

W całość zaangażowany jest też Tom Cruise, który także wystąpił w pierwszej odsłonie filmu. Aktor wyznał, że chciałby w sequelu zobaczyć Emily Blunt. Ta również jest chętna do udziału w widowisku, jednak jak powiedziała potrzebuje nieco czasu na złapanie oddechu przed rozpoczęciem pracy.

Póki co nie są znane szczegóły fabuły dzieła. Christopher McQuarrie wyznał, że Tom Cruise ma pomysł na historię, którym się podzielił z twórcami:

„Na skraju jutra” było wyczerpującą pracą. Kiedy poszliśmy z Tomem na obiad w czasie kręcenia „Mission: Impossible” powiedział, że ma pomysł na sequel „Na skraju...”. Powiedziałem mu, że nie chcę o tym słyszeć, ale opowiedział mi o nim.

„Na skraju jutra” było oparte na japońskiej książce o tym samym tytule. Film, choć się zwrócił, nie przyniósł szczególnie dużych wpływów. Obrazowi udało się zarobić ponad 370 milionów dolarów przy budżecie 178 milionów. Twórcy uważali, że odpowiedzialność za to ponosi źle przeprowadzona akcja promocyjna. Dzieło przynajmniej uzyskało dobre recenzje. Czym zatem została podyktowana decyzja o zrealizowaniu kontynuacji? „Na skraju jutra” zaliczyło znakomitą sprzedaż na nośnikach DVD i Blu-ray.

Tom Cruise jest obecnie zaangażowany w dużą liczbę sequeli. Aktor wystąpi w „Mission: Impossible 6”, ma też nadzieję, że powstanie „Jacka Reachera 2”. Czymś nowym będzie za to „Mumia” - premierę  zaplanowano na 24 marca 2017 roku. Ma to być film przygodowy ze scenami akcji i elementami horroru.

Czekacie na film „Na skraju jutra 2”? 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.