Na ten film nie kupujcie popcornu. Najohydniejszy horror świata w Polsce

Sergiusz Kurczuk
18.08.2017 12:39
Mięso, film, horror, |undefined Fot. kadr z filmu

Film „Mięso”, mimo że doceniony przez krytyków, dla wielu widzów jest najbardziej obrzydliwym horrorem na świecie. Wszystko przez dosłowność w pokazywaniu zjawiska kanibalizmu. Niebawem dzieło Julii Ducournau trafi do polskich kin. 

Ten film wywołał skandal za granicą. Szybko został ogłoszony najobrzydliwszym filmem świata z powodu naturalistycznych scen kanibalizmu. „Mięso miało szokującą, ale świetnie dopasowaną do tematyki promocję, o której pisaliśmy w kwietniu. Na świecie produkcja miała swoją premierę w maju 2016 roku. Horror Julii Ducournau wzbudził wielkie oburzenie wśród widzów. Zdarzały się omdlenia na salach kinowych oraz... wymioty. Właściciele niektórych zagranicznych kin postanowili do każdego biletu na „Mięso”, dołączać papierową torebkę na wymiociny, żeby zaoszczędzić sobie sprzątania. Ciekawe, czy na ten sam pomysł wpadną polskie kina?

Pytanie nie jest bezzasadne, bo już 29 września 2017 roku sami będziecie mogli przekonać się, czy na tym filmie można puścić pawia. Wtedy odbędzie się polska premiera „Mięsa”. Horror Ducournau może nie jest dziełem wybitnym, ale do najgorszych też nie należy. Krytycy zwracali szczególną uwagę na stronę wizualną i bogatą symbolikę filmu, którą również widać w polskim zwiastunie. 

Nie ma się co dziwić. Nie jest to typowa rąbanka z rodem z Hollywood. Film w dość drastyczny sposób stara się odpowiedzieć na aktualne w obecnych czasach pytania. Niestety dosłowne sceny jedzenia ludzkiego mięsa, zwyczajnym widzom przesłoniły górnolotne zamiary reżyserki i ciągnie się za nim, podobnie jak za „Srbskim Filmem" zła fama. Z drugiej strony negatywne głosy często przyciągną do kin osoby lubiące naprawdę niepieszczące się w tańcu horrory. Historia opowiada losy młodej Justine (Garance Marillier), która pochodzi z wegetariańskiej rodziny. Dziewczyna idzie na studia i podczas otrzęsin po raz pierwszy w życiu próbuje mięsa. I to surowego! Od tej pory czuje niepohamowany pociąg do mięsnych przekąsek. Ale Justine nie gustuje w zwykłym schabowym, czy jakimś tam tatarze. Zostaje kanibalem.

Wybierzecie się do kina na „Mięso”? Na wszelki wypadek radzimy, nie kupować przekąsek na seans. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.