04.12.2018 12:26

Nadchodzą polscy "Szybcy i wściekli"? Zobacz zapowiedź filmu "Diablo. Wyścig o wszystko"

Nielegalne wyścigi samochodowe, porachunki gangsterów i piękne kobiety - tak w kilku słowach można podsumować nadchodzący film "Diablo. Wyścig o wszystko". Czy odniesie sukces?

Tomasz Włosok i Karolina Szymczak
foto: materiały promocyjne

Już niedługo fani szybkiej jazdy bez trzymanki będą mogli zobaczyć polską produkcję na miarę takich tytułów, jak "Need for Speed", "Street Racer" czy seria "Szybcy i wściekli". Chodzi o film "Diablo. Wyścig o wszystko", w którym zobaczymy nielegalne wyścigi samochodowe, porachunki gangsterów i bardzo dużo scen akcji. Nie zabraknie również wątku romantycznego pomiędzy dwójką głównych bohaterów. Twórcy podzielili się teaserowymi plakatami oraz fotosami, prezentującymi postaci, które pojawią się w filmie.

"Diablo. Wyścig o wszystko" - o czym jest film?

Dystrybutorzy opisują produkcję jako "zatankowaną do pełna adrenaliną i ogłuszająca rykiem silników opowieść o młodym chłopaku, który trafia w sam środek gangsterskiego piekła nielegalnych wyścigów samochodowych". Historia opowiada o Kubie, który pasjonuje się szybkimi samochodami. Jego chora siostra potrzebuje pieniądze na operację, więc chłopak postanawia wykorzystać swoje zainteresowania i wejść w świat nielegalnych rajdów, do którego wciąga go gangster Max. Kuba stawia wszystko na jedną kartę i zapisuje się na niebezpieczny wyścig o tytuł Diablo i kilkaset tysięcy euro. Stawka jest wysoka nie tylko ze względu na nagrodę. Nie jeden mistrz kierownicy przypłacił udział w walkę o tytuł Diablo zdrowiem lub życiem. Chłopak podejmuje ryzyko i poznaje piękną Ewę, w której się zakochał. Niestety jej prawdziwa tożsamość jeszcze bardziej komplikuje sytuację głównego bohatera.

Diablo. Wyścig o wszystko
Diablo. Wyścig o wszystko
Diablo. Wyścig o wszystko

W filmie "Diablo. Wyścig o wszystko" wystąpili między innymi Tomasz Włosok, Mikołaj Roznerski, Karolina Szymczak, Cezary Pazura, Rafał Mohr, Katarzyna Figura, Joanna Opozda, Aleksandra Linda, Patricia Kazadi, Janusz Chabior, oraz Agnieszka Włodarczyk. Oprócz aktorów zobaczymy również sportowców - "Królową Polskiego Driftu" Karolinę Pilarczyk – nagradzaną uczestniczkę międzynarodowych wyścigów samochodowych oraz Marcina "Różala" Różalskiego – utytułowanego zawodnika KSW, mistrza wagi ciężkiej z 2017 roku.

"Diablo. Wyścig o wszystko" - kiedy premiera?

Film wyreżyserowali Michał Otłowski i Daniel Markowicz, który wraz z Michałem Kasprzykiem są również autorami scenariusza. Otłowski zasłynął pracą przy nagradzanym nagrodami filmowymi "Jezioraku" oraz serialu "Diagnoza". Markowicz to reżyser reklamowy  i supervisor efektów specjalnych w wielu hollywoodzkich i polskich produkcjach. Produkcją skomentowały gwiazdy "Diablo. Wyścig o wszystko". Tomaszowi Włosokowi i Karolinie Szymczak, wcielającym się w głównych bohaterów, adrenalina z filmu dała o sobie znać  jeszcze po zakończeniu zdjęć.

"

Włosok: Uzależniający skok adrenaliny. Nie spałem potem przez dwie noce, wracając myślami do tej chwili.

Szymczak: Poziom adrenaliny w naszym filmie oceniam w skali od 1 do 10 na… 100! "

Mikołaj Roznerski zachwycił się z kolei samochodami obecnymi na planie zdjęciowym.

"

"Diablo" to produkcja zrobiona na bardzo dobrym realizacyjnie i aktorsko poziomie. Samochody są typowo zachodnie, mamy najlepsze fury, jakie są w tym kraju. Podczas kręcenia filmu czuć było zapach prochu, palonej gumy i paliwa. Nie mogę się doczekać, jak to wszystko będzie wyglądało na dużym ekranie. "

Na efekt pracy twórców i aktorów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Premiera została zaplanowana na 18 stycznia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Szybcy i wściekli