12.09.2017 12:49

Najbardziej absurdalny horror doczekał się sequela. Zobacz zwiastun „Another WolfCop”

Coś dla fanów filmów tak złych, że aż genialnych! Niebawem odbędzie się premiera drugiej części kanadyjskiego horroru komediowego zatytułowanego „Another WolfCop”. Tak, produkcja naprawdę opowiada historie policjanta wilkołaka.

Another Wolf Cop
foto: kadr z filmu

No dobra, może druga część „WolfCop” nie jest najbardziej absurdalnym horrorem świata, ale na pewno znalazłby się na liście takich filmów. Pierwsza część pojawiła się w 2014 roku i wśród koneserów filmów grozy z humorystycznymi akcentami, stała się kultowa. Nic dziwnego, bo film opowiada o policjancie alkoholiku, który zdaje sobie sprawę, że jest wilkołakiem. Krwawa jatka łączy się tu z niewybrednym humorem, a efekty specjalne wyglądają jak sprzed paru dekad. Jednak te cechy są właśnie największym urokiem tej produkcji.

Fani wyli o więcej i tak 25 września 2017 roku „Another WolfCop” pojawi się w (wybranych) amerykańskich kinach. Do tej pory film można było oglądać na festiwalach. W sieci zamieszczono już plakat, opis fabuły oraz trailer sequela.

foto: materiały prasowe

W filmie pojawi się postać znana wszystkim fanom „specyficznego” kina, czyli sam Kevin Smith. Twórcy obiecują, że w drugiej części nie zabraknie akcji, krwi, alkoholu, broni i więcej... pączków! Scenarzystą i reżyserem filmu jest Lowell Dean. W roli głównej wystąpił Leo Fafard, a u jego boku zagrali Amy MatysioJonathan Cherry. Fabuła skupia się ponownie na policjancie-wilkołaku Lou Garou. Tym razem WolfCop rozpocznie nietypowe śledztwo (czytaj krwawą masakrę) przeciwko dziwnemu biznesmenowi i jego machinacjom, które mają na celu zniewolić mieszkańców Woodheaven nowym browarem i drużyną hokeja

Na dystrybucję w polskich kinach nie ma co liczyć. Zostają festiwale albo platformy VOD. Wygląda na to, że główny bohater filmu „Another WolfCop”, jest jednym z nielicznych funkcjonariuszy, którzy nie obraża się, gdy powiecie na nich „pies”.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Horror Zwiastuny