14.06.2017 14:03

Najbardziej niebezpieczna scena z „Johna Wicka 2”

W kontynuacji filmu z 2014 roku, gdzie Keanu Reeves dziurawił kolejnych bandziorów, znajdziemy mnóstwo kaskaderskich popisów, ale przy jednej scenie postanowiono zrezygnować z udziału człowieka.  

Najbardziej niebezpieczna scena z „Johna Wicka 2”
foto: kadr z filmu

Wiemy na pewno, że franczyza Johna Wicka zakończy się na trzech filmach. Do tej pory dwie pierwsze części zaproponowały coraz rzadziej dziś spotykany ukłon w stronę dawnego kina akcji, gdzie dominowały efekty praktyczne. Na tym tle szczególnie dobrze wypadała druga odsłona serii z 2017 roku, wyreżyserowana przez byłego kaskadera Chada Stahelskiego. Jednak pomimo dużej ilości kaskaderskich popisów, przy pewnej scenie nieodzowna była ingerencja filmowej magii. Joe Dryden, odpowiedzialny w filmie za samochodowe wyczyny, wyznał ostatnio, że sekwencja pościgu w magazynie wymagała ludzkiej atrapy i CGI z powodu wysokiego ryzyka zagrożenia życia. Chodzi o wypadek motocyklowy:

"

Bardzo chciałem zagrać scenę z pościgu, w której John Wick otwiera drzwi swojego samochodu i motocykl uderza prosto w nie. Jednak po zastanowieniu, stwierdziliśmy, że lokacja oraz okoliczności sprzyjają bardziej użyciu ludzkiej atrapy. Więc wsadzili ją na motocykl i następnie użyli CGI w taki sposób, aby wyskok i upadek wyglądał realistycznie. W ten sposób nie dość, że było łatwiej, to zdecydowanie bezpiecznej. "

Omawiana scena pochodzi z początku filmu, gdzie postać grana przez Keanu Reevesa wpada odzyskać swój samochód.

„John Wick 2” poradził sobie całkiem dobrze w box office – zarobił prawie 167 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym 40 mln. W filmie oprócz Reevesa wystąpili także Laurence Fishburne, raper Common, Ian McShane oraz Riccardo Scamarcio. Umiejętności, jakie zaproponował w 2. części zwany przez środowisko bandziorów Baba Jaga mogłyby nauczyć nowych sztuczek niejednego bohatera filmowego. Jak na film przepełniony zdrową dawką brutalności, recenzje były bardzo pozytywne, co potwierdza, że przy zalewie filmów z kategorią PG-13, tego typu kino stanowi dobrą odtrutkę.

Lubicie tę serię?

Kamil Dachnij
Tagi: John Wick