10.04.2018 15:19

Najbardziej pokręcona niemiecka baśń od czasów braci Grimm, czyli zwiastun krwawej komedii „Snowflake”

Człowiek w masce świni, zakrwawiony anioł, superbohaterowie, szaleńcy i anarchistyczny Berlin niedalekiej przyszłości - to tylko niektóre elementy pojawiające się w baśniowym filmie „Snowflake”. 

Snowflake (Schneeflöckchen) - Człowiek w masce świni
foto: kadr z filmu Snowflake

„Najbardziej po***ana niemiecka baśń od czasów braci Grimm” - tym hasłem reklamuje się film Adolfo J. Kolmerera i Williama Jamesa zatytułowany „Snowflake” (w oryginale „Schneeflöckchen”). Trudno zaklasyfikować tę produkcję do konkretnego gatunku filmowego. Całość ma komediowy charakter, ale pojawia się również perwersyjna brutalność horrorów gore oraz elementy kina akcji i filmu gangsterskiego, a także zabiegi zarezerwowane dla baśni. Zresztą sam zwiastun mówi już za siebie.

„Snowflake” („Schneeflöckchen”) - zwiastun

Niemiecka produkcja nie bez powodu odwołuje się do spuścizny braci Grimm. Film utrzymany jest w stylistyce współczesnej baśni. Wydarzenia przedstawione w zwiastunie wskazują na to, że historia raczej nie mogłaby się wydarzyć w prawdziwym świecie. Wszystko ze względu na egzemplarz scenariusza, który znajdują przez przypadek główni bohaterowie.

Zaprezentowano również plakat „Snowflake”. 

Snowflake

Akcja dzieje się w anarchicznym Berlinie niedalekiej przyszłości. Tan i Javid szukają morderców swoich rodzin. Wpadają jednak w pułapkę w momencie, gdy w ich ręce wpada niezwykle brutalny scenariusz, który sprawia, że bohaterowie wplątują się w wir niesamowitych zdarzeń. Szukając odpowiedzi, docierają do autora scenariusza - dentysty. Mężczyzna nie ma jednak pojęcia, skąd wziął się magiczny egzemplarz, który przewiduje przyszłe wydarzenia. Na swojej drodze spotykają nietuzinkowe postacie - szaleńców, zabójców i superbohatera o elektrycznych mocach. 

W rolach głównych wystąpili Reza Brojerdi, Erkan Acar i Xenia Assenza. Premiera „Snowflake” odbyła się latem 2017 roku. Teraz film wypływa na szersze wody i chce podbić rynek międzynarodowy. Czy mu się uda? Ma spore szanse, ale raczej nie spodziewajcie się tej produkcji w multipleksach. 

Obejrzysz film „Snowflake”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror