Najgłupszy błąd w "Gwiezdnych wojnach" doczekał się filmu dokumentalnego

17.09.2019 12:30
Najgłupszy błąd w "Gwiezdnych wojnach" doczekał się filmu dokumentalnego Fot. kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja"/Disney

Jeden z najbardziej znanych błędów z filmów "Gwiezdne wojny" doczekał się mockumentary, które opowie o kulisach powstawania znanej sceny z "Nowej nadziei". Gościnnie w filmie wystąpią Noel Gallagher i Kevin Smith.

Pamiętacie jedną ze scen z "Nowej nadziei", gdzie przez drzwi przechodzi grupa szturmowców? Jeden z nich uderza hełmem o framugę, czego nie zauważono w procesie montażu. Ta wpadka stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych scen w historii całej franczyzy. Twórcy tłumaczyli, że problemem były same drzwi, które nie chciały się w pełni otworzyć do góry, więc wyżsi szturmowcy mieli problemy z przechodzeniem przez nie.

Gwiezdne wojny - powstaje film o znanym błędzie

Teraz temat powinien wykorzystać youtuber, pisarz i podcaster Jamie Stangroom, który tworzy film dokumentalny "The Empire Strikes Door". Mężczyzna planuje przeprowadzić wywiady z aktorami, którzy twierdzą, że to właśnie oni wcielali się w feralnego szturmowca, który uderzył głową w drzwi. W sieci pojawił się oficjalny zwiastun produkcji, który przy okazji parodiuje trailer "Gwiezdnych wojen: Skywalker. Odrodzenie":

Przeczytaj także

W filmie mają się pojawić Kevin Smith i Noel Gallagher. Panowie wcielą się w "gadające głowy" w filmie dokumentalnym. Sam dokument "The Empire Strikes Door" pojawi się na YouTubie już 25 września 2019 roku.

Jeśli chodzi natomiast o właściwe "Gwiezdne wojny" to Epizod IX sagi Skywalkerów o tytule "Skywalker. Odrodzenie" pojawi się w kinach już 19 grudnia 2019 roku. 

Zobacz także: Najdziwniejsze wpadki statystów w znanych filmach

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.