19.12.2018 14:59

Najgorsze horrory 2018 roku [SONDA]

Które horrory z 2018 roku były najgorsze? Postanowiliśmy stworzyć sondę, w której czytelnicy Antyradio.pl wybiorą najmniej udane filmy grozy ostatnich minionych miesięcy.

kadry z filmów Slender Man i Zakonnica
foto: kadry z filmów Slender Man i Zakonnica

Z okazji zbliżającego się końca roku postanowiliśmy przyjrzeć się produkcjom, które powołano do życia w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Jednym z popularniejszych ostatnimi czasy gatunków jest horror, który przeżywa ostatnio prawdziwe odrodzenie. Powołaliśmy już do życia sondę, w której zapytaliśmy Was o najlepszy film grozy 2018 roku. Teraz jednak przyszedł czas, by pochylić się nad nieudanymi produkcjami, które zamiast przerażać, wywoływały w widzach śmiech. Który horror był najgorszą produkcja 2018 roku?

Najgorsze horrory 2018 roku

Okazuje się, że pod kątem nieudanych horrorów w ciągu ostatnich miesięcy nie było wcale tak najgorzej. Produkcje, które trafiły do polskich kin, nie były spektakularnymi niepowodzeniami filmowców. Pojawiły się jednak tytuły, które zawiodły widzów, albo nie wykazały się niczym oryginalnym na tle innych horrorów. Jednym z największych rozczarowań 2018 roku był chyba film "Slender Man" oparty na strasznej historii z internetu. Niestety produkcja zapowiadana, jako przerażająca, okazała się niestraszna. Twórcy tłumaczyli się, że to z powodu... usunięcia scen, które miały wywoływać grozę. Nie wszystkim do gustu przypadła również "Zakonnica" czyli najnowszy spin-off serii "Obecność". Wiele głosów zarzucało filmowi, że nie pojawiło się w nim nic nowego, co rozwija uniwersum stworzone przez Jamesa Wana.

Pozostałe produkcje, które trafiły na naszą listę, to zwykłe średniaki, które nie są może najgorszymi horrorami, ale nie zostaną raczej zapamiętane w historii kina grozy. Przy tworzeniu sondy wybraliśmy 10 najgorzej ocenianych horrorów, które trafiły do polskich kin w 2018 roku.

Najgorsze horrory 2018 roku

Który z nich okazał się najgorszym horrorem 2018 roku? Zapraszamy do naszej sondy!

Na odpowiedzi czekamy do 27 grudnia 2018 roku. Po zebraniu wszystkich głosów przeanalizujemy zebrane dane i stworzymy ranking najgorszych horrorów 2018 roku. Który z wyżej wymienionych filmów zdobędzie pierwsze miejsce? Który z przedstawicieli kina grozy trafi na sam dół listy? Przekonamy się już za kilka dni.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Horror Slender Man Zakonnica