27.12.2018 15:49

Najgorsze horrory 2018 roku [RANKING]

Które horrory 2018 roku były najgorsze? Postanowiliśmy stworzyć ranking najbardziej nieudanych filmów grozy ostatnich minionych miesięcy.

kadry z filmów Zakonnica i Slender Man
foto: kadry z filmów Zakonnica i Slender Man

Ostatnie kilka lat przyzwyczaiło nas do dość wysokiego poziomu filmów grozy. Twórcy w końcu zerwali z przeciętnością i zaczęli serwować fanom horroru bardziej ambitne straszne historie. Nie oznacza to jednak, że nikomu nie potyka się czasem noga i zamiast tytułu wyciskającego łzy przerażenia, widzowie płaczą ze śmiechu lub z powodu zmarnowanego czasu i pieniędzy wyrzuconych w błoto. Postanowiliśmy zaprezentować Wam ranking najgorszych horrorów 2018 roku. 

Najgorsze horrory 2018 roku

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia dowiedzieliśmy się, które horrory z tegorocznych premier okazały się najbardziej udanymi produkcjami. Teraz czas przyjrzeć się drugiej stronie tego medalu. Z racji tego, że horrory 2018 trzymały naprawdę wysoki poziom, zdecydowaliśmy się wybrać 10 tytułów i zamieścić je w sondzie, za pomocą której zdecydowaliście, która produkcja okazała się złym filmem. Jak prezentują się wyniki głosowania?

Zrzut ekranu 2018-12-27 o 15.16.19

Trzecie miejsce na podium najgorszych horrorów 2018 roku z 11% głosów zajął film "Prawda czy wyzwanie". Co ciekawe na drugie miejsce z 29% głosów wskoczył spin-off "Obecności" pod tytułem "Zakonnica". Ten sam horror znalazła się na 2. miejscu najlepszych horrorów 2018 roku, zdobywając 12% głosów (ex aequo z "Cichym miejscem"). Jeśli chodzi o najgorszy film grozy tego roku, to nie ma zaskoczenia. Zasłużenie na to miano zapracował sobie nieudany "Slender Man", co potwierdziło 31% czytelników Antyradio.pl. 

Najgorsze horrory 2018 roku - ranking

Które z najgorszych horrorów okazały się najlepsze? Którym filmom zabrakło niewiele, by wejść na podium? Poniżej prezentujemy pełen ranking stworzony na podstawie Waszych głosów. 

  1. "Slender Man"
  2. "Zakonnica"
  3. "Prawda czy wyzwanie"
  4. "Diabeł: Inkarnacja"
  5. "Nieznajomi: ofiarowanie"
  6. "Park grozy"
  7.  "Winchester. Dom duchów"
  8. "Operacja Overlord"
  9. "The Lodgers. Przeklęci"

Rok 2019 przyniesie nowe horrory, między innymi długo wyczekiwaną 2. część adaptacji powieści "To" oraz zupełnie nowy film grozy Jordana Peele'a pod tytułem "Us". Czy któryś z nich trafi na listę najgorszych horrorów 2019 roku? Przekonamy się za 12 miesięcy. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Horror Slender Man Zakonnica