19.12.2019 13:11

Najgorsze polskie filmy 2019 roku według czytelników Antyradio.pl [SONDA]

Które filmy były najgorszymi produkcjami 2019 roku? Czytelnicy Antyradio.pl mają przed sobą trudne zadanie. Muszą wybrać 10 tytułów, które zasługują na zapomnienie i wieczne potępienie.

Najgorsze polskie filmy 2019
foto: materiały promocyjne

Rok 2019 był niezwykle owocny nie tylko, jeśli chodzi o światowe kino, ale również rodzime poletko. Jednak nawet sad produkujący najlepsze owoce musi oddzielić ziarno od plew, bowiem tam również trafiają się robaczywki. Nie inaczej jest z polskimi produkcjami 2019 roku. Postanowiliśmy zebrać najniżej oceniane tytuły ostatnich 12 miesięcy i zapytać naszych czytelników, który z nich jest najgorszy.

Najgorsze polskie filmy 2019 - Top 10 najgorszych produkcji

W porównaniu z rokiem poprzednim w 2019 wcale nie było tak najgorzej, ale stare korporacyjne porzekadło głosi, że zawsze może być lepiej. Trzeba więc wybrać te filmy, które cieszyły się najmniejszym uznaniem wśród widzów. Jest z czego wybierać, bo wśród wybranych przez nas tytułów nie zabrakło komedii (również romantycznych), dramatów, produkcji sensacyjnych, a nawet thrillera, filmu politycznego i produkcji przeznaczonej dla nastolatków.

Polityka Vega
Polityka Vega
Przeczytaj także "Polityka" Patryka Vegi hitem. Film obejrzało już prawie milion widzów

Wśród nominowanych do zaszczytnego tytułu nie mogło zabraknąć króla polskich gniotów, czyli Patryka Vegi. Ten "reżyser" w 2019 roku powołał do życia tylko dwie produkcje - "Kobiety mafii 2" i "Politykę", ale obie trafiły do naszej sondy. Reprezentantami nieśmiesznych komedii są natomiast "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3", "Na bank się uda" oraz całkiem nowy tytuł "Jak poślubić milionera".

kadr z filmu Fighter
kadr z filmu Fighter
Przeczytaj także Tomasz Oświeciński jak Ogar z "Gry o tron" i Jarosław Boberek w roli gangstera w pierwszym zwiastunie filmu "Fighter"

Dramatami, w tym przypadku dosłownymi, okazały się filmy "Mowa ptaków" oraz sportowa próba pokonania bardzo podobnego filmu - "Underdoga", czyli "Fighter". Nie można też zapomnieć o nieudanej próbie adaptacji powieści Joanny Bator "Ciemno, prawie noc", polskiej wariacji na temat "Szybkich i wściekłych", czyli "Diablo. Wyścig o wszystko" oraz młodzieżowej produkcji pełnej youtuberów, celebrytów i Tomasza Karolaka pod tytułem "Jestem M. Misfit".

Diablo. Wyścig o wszystko
Diablo. Wyścig o wszystko
Przeczytaj także Zapnijcie pasy i obejrzyjcie zwiastun filmu "Diablo. Wyścig o wszystko"

Jak widać, konkurencja jest duża. O tym, które filmy trafią do pierwszej trójki najgorszych polskich produkcji 2019 roku, zadecydujecie Wy za pośrednictwem naszej sondy.

Najgorszy polski film 2019 roku to?

Na głosy czekamy do 27 grudnia 2019 roku do godziny 12:00. Po tym terminie opublikujemy listę Top 10 najgorszych polskich filmów ostatnich 12 miesięcy.

Boże ciało
Boże ciało
Przeczytaj także "Boże ciało" ma szansę na Oscara. Polski film trafił na shortlistę Amerykańskiej Akademii Filmowej

Zobacz też:  Najgorsze polskie filmy 2018 roku według czytelników Antyradia.pl [WYNIKI SONDY]

Tagi: News Patryk Vega polskie filmy komedia Kobiety mafii 2 Kogel-Mogel