05.12.2017 16:23

Najgorszy polski film 2017 roku? [SONDA]

„Botoks” Patryka Vegi, „Szatan kazał tańczyć” Katarzyny Rosłaniec, czy kolejna komedia z Tomaszem Karolakiem? Który film według Was zasługuje na miano najgorszej produkcji roku 2017?

Najgorszy polski film 2017 roku? [SONDA]
foto: materiały promocyjne

Na termin „polska kinematografia” wielu widzów reaguje ze wstrętem. Niestety rodzime kino, szczególnie komercyjne, nie umywa się do zagranicznych produkcji. Często jest wtórne, źle zagrane i brakuje mu scenariusza. Komedie żenują, filmy akcji śmieszą, a niektóre „dzieła” pretendujące do miana kina autorskiego, wprowadzają w konsternację. Nie oznacza to oczywiście, że w polskim kinie nie ma filmów dobrych. Niestety zawsze łatwiej dostrzec wady niż zalety i często kiepskie produkcje przesłaniają przeciętnemu widzowi wartościowe filmy

Grudzień to czas, w którym można na spokojnie podsumować minione 12 miesięcy. Postanowiliśmy wybrać 10 najgorszych polskich produkcji i zapytać Was, który film zasługuje na wieczne potępienie. A trochę w ciągu mijającego roku w rodzimym przemyśle filmowym się działo. Wielkie emocje budził kolejny film Patryka Vegi, obnażający mroczne kulisy brutalnego świata. Mowa oczywiście o „Botoksie”, z którym jest niestety, jak z disco polo. Niby nikt nie lubi, ale każdy słucha. W produkcji, w której oprócz przekleństw i tych samych aktorów, co w poprzednich filmach reżysera, pojawia się na przykład seks z psem.

Najgorsze polskie filmy 2017

Nie można również zapomnieć o komediach romantycznych, których jak zawsze było kilka i jak zawsze miały podobne tytuły i osobę Tomasza Karolaka. Wystarczy wymienić, chociażby „Listy do M. 3”, czy „Porady na zdrady”. Poza tym nie zabrakło również komedii obyczajowych, których kiedyś Polacy byli mistrzami. Dziś niestety nie jest tak kolorowo. „Na układy nie ma rady”, „PolandJa i „Volta to filmy co najwyżej przeciętne, które raczej nie przejdą do historii kinematografii.

Ten ostatni tytuł łączy w sobie również wątki kryminalne. A filmów sensacyjnych oraz thrillerów też trochę było. Najgorsze z nich to „Totem i „Labirynt świadomości. Nie mogło zabraknąć również dramatu. W przypadku naiwnego „Zerwanego kłosa oraz pseudoartystycznego „Szatan kazał tańczyć nazwę tego gatunku można odebrać  dosłownie. 

Jednak wybór najgorszego polskiego filmu roku 2017 pozostawiamy w Waszych rękach. Zagłosujcie na swojego faworyta w naszej sondzie. Na głosy czekamy do czwartku 7 grudnia 2017. Głosowanie zostanie zamknięte w samo południe, czyli o godzinie 12:00.

Najgorszy polski film 2017 roku?

Sergiusz Kurczuk