George Clooney najlepiej zarabiającym aktorem 2018 roku. Zarobił 6 razy więcej niż najlepiej opłacana aktorka

Natalia Hluzow
24.08.2018 16:46
George Clooney najlepiej zarabiającym aktorem 2018 roku. Zarobił 6 razy więcej niż najlepiej opłacana aktorka Fot. Willy Sanjuan/Invision/AP/link/EAST NEWS

Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających aktorów 2018 roku, ujawniając przy tym rażące nierówności w płacach mężczyzn i kobiet w Hollywood.

George Clooney w okresie od czerwca 2017 do czerwca 2018 nie zagrał w żadnym filmie, ale i tak zarobił sześciokrotnie więcej niż Scarlett Johansson, gwiazda blockbustera „Avengers: Infinity War”, która znalazła się na szczycie listy najlepiej zarabiających aktorek 2018. Jak widać, choć przedstawicielki ruchu #metoo zdziałały już wiele w kwestii molestowania, przed nimi wciąż jeszcze daleka droga do zrównania płac kobiet i mężczyzn pracujących w branży filmowej.

Ile zarobił George Clooney w 2018 roku?

Jakim cudem Clooney, który nie wystąpił w ani jednym filmie, mógł znaleźć się na czele listy? Odpowiedź jest prosta - autorzy zestawienia, analizując dane z firm Nielsen, ComScore, Box Office Mojo i IMDB, biorą pod uwagę nie tylko przychody z filmów, ale także zyski z reklam oraz inne zarobkowe zajęcia gwiazd.

George Clooney w 2018 roku zarobił rekordowe 239 milionów dolarów przede wszystkim dzięki sprzedaży firmy produkującej tequillę Casamigos, której był współwłaścicielem. Do tego doliczono przychody z reklam oraz tantiemy z jego wcześniejszych filmów.

Którzy aktorzy zarobili najwięcej w 2018 roku?

Na drugim miejscu za Georgiem Clooneyem uplasował się Dwayne „The Rock” Johnson z mniejszą, ale wciąż imponującą kwotą 124 milionów dolarów. Johnson podwoił swoje zarobki w porównaniu do zeszłego roku (w 2017 zarobił „jedynie” 65 milionów dolarów), co zawdzięcza przede wszystkim roli w kasowym hicie „Jumanji: Przygoda w dżungli”.

Jumanji-trailer Fot. foto: kadr z filmu "Jumanji: Przygoda w dżungli"

Która gwiazda MCU zarabia najwięcej?

Na trzecim i czwartym miejscu znalazły się bożyszcza z MCU. Robert Downey Jr., czyli filmowy Tony Stark, zarobił na przełomie 2017 i 2018 roku 81 milionów dolarów, będąc jedną z najważniejszych postaci „Avengers: Infinity War” oraz występując gościnnie w „Spider-Man: Homecoming”.

Jego kolega z Avengers, Chris Hemsworth, mimo znacznie młodszego wieku i krótszego aktorskiego stażu, zarobił jedynie 16,5 miliona mniej. Nie chodzi tu jednak o rosnącą popularność i rangę Thora, lecz o fakt, że prócz „Infinity War”, w ciągu ostatnich 12 miesięcy Hemsworth zaliczył także solowy film boga piorunów - zaskakująco dobry „Thor: Ragnarok”.

Na ostatnie miejsce listy TOP 10 najlepiej zarabiających aktorów 2018 załapał się też Chris Evans. Dochód filmowego Kapitana Ameryki z ostatniego roku oszacowano na 34 miliony dolarów.

avengers Fot. foto: materiały promocyjne

Różnice w zarobkach aktorów i aktorek

Oczywiście nie tylko mężczyźni z Avengers znaleźli się w rankingach najlepiej zarabiających gwiazd kina w 2018 roku. Scarlett Johansson, odtwórczyni roli Black Widow (dotychczas najważniejszej postaci żeńskiej w MCU), uplasowała się nawet na 1. miejscu rankingu najlepiej zarabiających aktorek. Szkoda tylko, że z wynikiem 40,5 mln dolarów, a więc zbliżonym do Chrisa Evansa z 10. miejsca, a nie do Roberta Downeya Jr. z miejsca 3.

captain-america-black-widow Fot. foto: kadr z filmu "Avengers: Infinity War"

Co gorsza, jedynie ona załapałaby się do TOP 10, gdyby lista najlepiej zarabiających aktorów i aktorek była wspólna. Najpopularniejsza dziś aktorka Hollywood znalazłaby się wówczas na 7. miejscu rankingu wraz z Akshayem Kumarem. Zdobywczyni drugiego miejsca wśród kobiet, Angelina Jolie, nie zmieściłaby się już w zestawieniu ze swoim dochodem o wysokości 28 milionów dolarów. 

Kompletną listę najlepiej zarabiających aktorów w 2018 roku możecie prześledzić poniżej.

Najlepiej zarabiający aktorzy 2018 - ranking Forbesa

  1. George Clooney - 239 mln dolarów
  2. Dwayne „The Rock” Johnson - 124 mln dolarów
  3. Robert Downey Jr. - 81 mln dolarów
  4. Chris Hemsworth - 64,5 mln dolarów
  5. Jackie Chan - 45,5 mln dolarów
  6. Will Smith - 42 mln dolarów
  7. Akshay Kumar - 40,5 mln dolarów
  8. Adam Sandler - 39,5 mln dolarów
  9. Salman Khan - 38,5 mln dolarów
  10. Chris Evans - 34 mln dolarów
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.