Daenerys Targaryen ulubioną serialową bohaterką czytelników Antyradio.pl. Kto na kolejnych pozycjach?

Natalia Hluzow
12.03.2018 18:58
Daenerys Targaryen ulubioną serialową bohaterką czytelników Antyradio.pl. Kto na kolejnych pozycjach? Fot. kadr z serialu "Gra o tron"

Czytelnicy Antyradio.pl w przeprowadzonej z okazji Dnia Kobiet sondzie postawili na Daenerys z „Gry o tron”. Kto jeszcze znalazł się na podium? I która z kandydatek cieszy się Waszą najmniejszą sympatią? Przedstawiamy wyniki sondy.

8 marca 2018 roku, przy okazji prezentowania 10 seriali o silnych kobietach, redakcja Antyradio.pl przeprowadziła sondę dotyczącą Waszych ulubionych bohaterek. Mieliście do wyboru aż 22 postaci z 10 produkcji. Wyniki jasno dają do zrozumienia nie tylko, kogo najbardziej lubią nasi czytelnicy, ale też jaki serial najchętniej oglądają. 

Daenerys z „Gry o tron” ulubioną bohaterką czytelników Antyradio.pl

Nie jest wielką niespodzianką to, że na pierwszym miejscu uplasowała się właśnie Matka Smoków i Zrodzona z Burzy Daenerys (dla przyjaciół - Dany), w którą od 7 lat wciela się Emilia Clarke. Bohaterka zdobyła aż 22,51% Waszych głosów, czyli niemal 1/4 całości przy 21 konkurentkach. Dany nie jest jednak jedyną kobietą w „Grze o tron”, która robi na Was wrażenie. Na drugim miejscu uplasowała się bowiem Arya Stark grana przez Maisie Williams. 

Jako trzecią na podium umieściliście Jedenastkę, czyli graną przez Millie Bobby Brown dziwną dziewczynkę z serialu Netfliksa o jeszcze dziwniejszych rzeczach. Eleven ze „Stranger Things” otrzymała 12,55% Waszych głosów.

Poza wymienionymi trzema bohaterkami, żadnej z kandydatek nie udało się osiągnąć wyniku powyżej 10%. Znalazły się jednak postaci, które nie otrzymały żadnych głosów. Do Waszych ulubionych serialowych bohaterek zdecydowanie nie należą: Madeline i Jane z „Wielkich kłamstewek” i Miriam z „Altered Carbon”. Pełną listę wyników znajdziecie poniżej:

bohaterki filmów Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Ciekawostką wynikającą z powyższej listy jest także to, że choć „Gra o tron” zdecydowanie wybija się na prowadzenie, wyjątkowo mało osób darzy sympatią siostrę zdobywczyni 2. miejsca, Sansę Stark. Bohaterkę kreowaną przez Sophie Turner prześcignęła nawet zimnokrwista Cersei, a także bohaterki o wiele mniej popularnych seriali. Jednak niezależnie od tego, jak bardzo nie lubicie rudowłosej Starkówny, jedno jest pewne - kobiety z „Gry o tron” rządzą nie tylko w Westeros.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.