Najlepsza i najgorsza część „Gwiezdnych wojen” według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

Natalia Hluzow
23.12.2017 00:20
Najlepsza i najgorsza część „Gwiezdnych wojen” według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY] Fot. kadr z wideo

Jak się okazuje, Wasze opinie na temat „Star Wars” nie są tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. 

Nie jest wielkim zaskoczeniem to, że za najlepszy film spośród wszystkich części gwiezdnej sagi uznaliście „Imperium kontratakuje”. V epizod „Star Wars” od dekad cieszy się największą miłością fanów i najbardziej zachwyca krytyków, czego dowodem jest chociażby jego ocena na Rotten Tomatoes. W końcu to w tym filmie pada słynne „I am your father” i to w nim po raz pierwszy rozbrzmiewał słynny „Marsz Imperialny”. Wśród czytelników Antyradio.pl na „Imperium kontratakuje” jako na najlepszy film sagi zagłosowało aż 35,12% osób, mając do wyboru 8 części.

Niemniej, drugie miejsce i 19,77% głosów zdobył epizod III, a więc „Zemsta Sithów” należąca do prequelowej trylogii znienawidzonej przez większość miłośników „Star Wars”. Być może chodzi o narodziny zła w duszy Anakina Skywalkera, a może o to, że głosujący dorastali jednak w czasach, kiedy to właśnie prequele były wyświetlane na ekranach kin. Tak czy inaczej przemiana Anakina w Darth Vadera zajmuje miejsce 2., a już za nim - z 14,71% głosów - uplasował się „Powrót Jedi”. 4. miejsce i 12,77% głosów zdobył najnowszy „Ostatni Jedi”, podczas gdy „Nowa nadzieja” zajęła dopiero 5. pozycję.

najlepsza część gwiezdnych wojen Fot. foto: screen ze strony

Jeśli zaś chodzi o filmy, które najchętniej wykluczylibyście z kanonu i wymazali je z pamięci za pomocą tajemnych sztuczek... Choć istnieje 4,35% osób, które uważają, że „Mroczne widmo” jest najlepszą (!) częścią „Gwiezdnych wojen”, aż 29,69% uważa ją za najgorszą.

Po niej, z wynikiem 21,95% niemal równie haniebne drugie miejsce otrzymuje „Atak klonów” (tym bardziej szacunek dla „Zemsty Sithów”, że znalazła się tak wysoko). Za trzecią najgorszą część „Star Wars” uznaliście natomiast „Przebudzenie mocy”, dając jasny przekaz na temat wyższości Johnsona nad Abramsem. Najmniej osób zagłosowało na „Powrót Jedi” jako na najgorszy starwarsowy film, podczas gdy nasz zwycięzca – „Imperium kontratakuje” ma 3,84% wrogów wśród naszych czytelników.

najgorsza część gwiezdnych wojen Fot. foto: screen ze strony

Wyniki naszej sondy są też kolejnym dowodem na to, jak bardzo poróżnił fanów najnowszy epizod sagi. „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” zyskał niemal tyle samo głosów jako najlepszy, co jako najgorszy film. Jego prawdziwą wartość będziemy mogli jednak docenić dopiero z końcem 2019 roku, kiedy wraz z premierą IX epizodu „Star Wars” nastanie kres nowej trylogii i wszystkie jej części będzie można ocenić w odniesieniu do całości.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.