19.10.2018 17:49

Najlepszy film Wojciecha Smarzowskiego wg czytelników Antyradio.pl

„Wesele”, „Dom Zły”, „Wołyń” a może „Kler”? Który z filmów Wojciecha Smarzowskiego jest najlepszy zdaniem czytelników portalu Antyradio.pl?

Wojciech Smarzowski
foto: Bartosz KRUPA/East News

„Kler” podbija właśnie polskie i zagraniczne kina, bijąc rekordy popularności we wszystkich możliwych zestawieniach. Wcześniejsze filmy Wojciecha Smarzowskiego nie wzbudzały być może aż takich kontrowersji i gromadziły w kinach nieco mniej widzów, poruszały jednak nie mniej ważne tematy i opowiadały równie zajmujące historie.

Który z nich najbardziej zapadł w pamięć naszym czytelnikom i został wytypowany jako najlepszy film Wojciecha Smarzowskiego?

Wesele Wojciech Smarzowski

Wojciech Smarzowski - ranking filmów

Wyniki głosowania na najlepszy film Smarzowskiego jasno wskazują na to, że poziom dzieł reżysera jest bardzo wyrównany i trudno mówić o bezwzględnym zwycięstwie jednego tytułu. Czytelnicy Antyradio.pl na pierwszym miejscu postawili „Wesele”, a więc pierwszy film kinowy reżysera, który otrzymał 23% głosów. Zaraz za nim uplasował się najnowszy „Kler” z wynikiem 19% głosów, a zaledwie 1% mniej otrzymał „Dom zły”, który znalazł się na trzecim miejscu. 

Jak wynika z sondy, produkcją, która zrobiła najmniejsze wrażenie na głosujących jest ekranizacja powieści Jerzego Pilcha pt. „Pod Mocnym Aniołem”. Na film traktujący o nałogu alkoholowym z Robertem Więckiewiczem w roli głównej zagłosowało jedynie 6% osób.

Pełne wyniki sondy na najlepszy film Wojtka Smarzowskiego prezentujemy poniżej:

Najlepszy film Wojciecha Smarzowskiego [RANKING]

  1. Wesele - 23%
  2. Kler - 19%
  3. Dom zły - 18%
  4. Wołyń - 16%
  5. Róża - 10%
  6. Drogówka - 8%
  7. Pod mocnym aniołem - 6%
Wojciech Smarzowski filmy

Zgadzacie się z powyższym rankingiem?

Natalia Hluzow
Tagi: Wojciech Smarzowski polskie filmy