Najlepszy film biograficzny o muzyku rockowym według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

Natalia Hluzow
21.05.2018 15:46
Najlepszy film biograficzny o muzyku rockowym według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY] Fot. SIPA/EAST NEWS; Starstock/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS; TRICOLORS/EAST NEWS

Filmy biograficzne o muzykach rockowych okazały się mieć spore rzesze fanów wśród czytelników portalu Antyradio.pl. Która z prezentowanych w sondzie produkcji cieszy się największą popularnością?

15 maja 2018 roku z okazji premiery pierwszego zwiastuna filmu „Bohemian Rhapsody” zapytaliśmy Was o najlepszy, Waszym zdaniem, film biograficzny o muzyku rockowym. Pod artykułem pojawiły się żywe dyskusje, zaś w samej sondzie mnóstwo głosów. Jaki film otrzymał ich najwięcej?

„Skazany na bluesa” najlepszym filmem o muzyku rockowym zdaniem czytelników Antyradio.pl

Czy to za sprawą talentu Janusza Kidawy-Błońskiego, czy też z uwagi na niezwykłą popularność Ryśka Riedla wśród polskich fanów rocka i bluesa – za najlepszą filmową biografię muzyka rockowego głosujący uznali „Skazanego na bluesa” z Tomaszem Kotem w roli lidera zespołu Dżem. Film o Ryśku Riedlu zdobył aż 40% Waszych głosów.

Na drugim miejscu znalazła się produkcja poświęcona Jimowi Morrisonowi. Film Oliviera Stone’a z Valem Kilmerem (do złudzenia przypominającym wokalistę The Doors) otrzymał 29% procent głosów.

Trzecie miejsce przypadło w udziale filmowi Antona Corbijna, który w filmie „Control” opowiedział historię Iana Curtisa z Joy Division. Na produkcję z Samem Rileyem w roli głównej zagłosowało 16% uczestników sondy.

Najmniej osób zdecydowało się zagłosować na niestandardową opowieść o Bobie Dylanie. „I’m Not There” z gwiazdorską obsadą w roli amerykańskiego barda uzyskał jedynie 2% głosów.

Pełne wyniki sondy możecie zobaczyć poniżej:

rysiek riedel Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Zgadzacie się z nimi? A może powinien wygrać zupełnie inny film?

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.