05.06.2019 16:01

Nie tylko "Stranger Things": Najlepsze filmy z Winoną Ryder. "Sok z żuka", "Przerwana lekcja muzyki"

Winona Ryder jest wszechstronną aktorką. Potrafi wcielić się w niemal każdą rolę i udowodniła to już nie raz. Które filmy z jej udziałem są najlepsze?

Winona Ryder najlepsze filmy
fot: shutterstock.com

Winona Ryder to utalentowana amerykańska aktorka, która wystąpiła w wielu świetnych produkcjach. W wieku 13 lat po raz pierwszy wzięła udział w castingu, którego niestety nie przeszła, ale zauważył ją wtedy reżyser, David Seltzer. Twórca obsadził ją w swoim następnym filmie, "Lucas". Tak Winona Ryder rozpoczęła swoja karierę. Kolejnym wyzwaniem dla młodziutkiej aktorki była rola Lydii Deetz w filmie "Sok z Żuka". Winona zagrała u boku Aleca Baldwina, Michaela Keatona i Geeny Davis.

Najlepsze filmy z Winoną Ryder

Winona Ryder wróciła na ekran w serialu "Stranger Things" jako Joyce Byers. Premiera 3. sezonu serialu Netfliksa odbędzie się 4 lipca 2019 roku na popularnej platformie obejrzymy kolejną część przygód przyjaciół z Hawkins. W oczekiwaniu na premierę postanowiliśmy stworzyć zestawienie najlepszy filmów z aktorką, która występuje w popularnym serialu.

"Stranger Things" sezon 3.
"Stranger Things" sezon 3.
Przeczytaj także Netflix pokazał plakat promujący 3. sezon "Stranger Things". Czego się z niego dowiadujemy?

1. "Sok z Żuka" reż. T. Burton (1988)

Do domu pary sympatycznych i kochających się duchów wprowadza się rodzina z Nowego Jorku. Zjawy postanawiają wezwać Beetlejuice'a i kontaktują się z bio-egzorcystą. Jego zadaniem jest wystraszyć rodzinę.

2. "Śmiertelne zauroczenie" reż. M. Lehman (1988)

Paczka czterech przyjaciółek ze szkoły średniej w miasteczku Sherwood wpływa na resztę szkolnej społeczności. Liderką grupy jest Heather, która jest bezlitosna w stosunku do innych uczniów. Nie lubi jej Veronica, która zakochuje się w Jasonie, który miewa makabryczne pomysły i zawsze nosi przy sobie broń.

3. "Edward Nożycoręki" reż. T. Burton (1990)

Właściciel zamczyska powołuje do życia chłopca-cyborga, który zamiast rąk ma nożyce. Po śmierci twórcy, Edward zostaje sam w zamczysku. Pewnego dnia poznaje Peg, w której się zakochuje. Dziewczyna postanawia zaopiekować się chłopcem.

4. "Noc na Ziemi" reż. J. Jarmusch (1991)

Film składa się z 5 epizodów, które rozgrywają się w różnych strefach czasowych i na różnych kontynentach. Każdy z nich porusza się taksówkami. W pewnym momencie między jednym z pasażerów a taksówkarzem rodzi się uczucie.

5. "Wiek niewinności" reż. M. Scorsese (1993)

Akcja filmu dzieje się w 1870 roku. Młody prawnik zakochuje się w rozwódce. Mężczyzna jest jednak związany z inną kobietą. Film był nominowany do Oscara w pięciu kategoriach. Zdobył statuetkę za najlepsze kostiumy.

6. "Dom dusz" reż. B. August (1993)

Właściciel pewnej ziemi poślubia siostrę swojej zmarłej narzeczonej, która posiada cudowny dar przepowiadania przyszłości. Owocem ich miłości jest Blanca. W końcu mężczyzna zmienia się w okrutnego człowieka, a rodzina powoli się od niego oddala.

7. "Małe kobietki" reż. G. Armstrong (1994)

Adaptacja słynnej powieści Louisy May Alcott pod tym samym tytułem. Historia czterech sióstr, które dorastają i przeżywają swoje pierwsze miłości. W filmie wystąpili Christian Bale, Susan Sarandon, Kirsten Dunst.

8. "Przerwana lekcja muzyki" reż. J. Mangold (1999)

Film na podstawie powieści Susanny Kaysen, która przez parę lat była pacjentką szpitala psychiatrycznego McLean. U kobiety zdiagnozowano osobowość borderline. O tej diagnozie Susanna dowiedziała się parę lat po wyjściu ze szpitala. Angelina Jolie wystąpiła u boku Winony Ryder.

9. "Mr. Deeds - Milioner z przypadku" reż. S. Brill (2002)

Longfellow Deeds jest mieszkańcem małego miasteczka, który pewnego dnia dowiaduje się, że jest spadkobiercą fortuny po zmarłym wuju. Mężczyzna przenosi się do Nowego Jorku i zarządza medialną korporacją. Deeds poznaje piękną dziennikarkę, w której się zakochuje.

10. "Przez ciemne zwierciadło" reż. R. Linklater (2006)

Do stworzenia filmu została wykorzystana animacja rotoskopowa, a film jest ekranizacją powieści Philipa K. Dicka. Autor opisał w niej eksperymenty z narkotykami, a to wszystko pod fasadą dzieła science fiction. Winona Ryder zagrała w tym filmie Donnę Hawthorne.

Winona Ryder ma na swoim koncie dwie nominacje do Oscara, a także parę nagród za role drugoplanowe. 

Zobacz także: IKEA odtworzyła wnętrza ze "Stranger Things"

Tagi: Stranger Things Winona Ryder