10.08.2018 10:18

Najlepszy i najgorszy film MCU według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

Który film Marvela uznaliście za najlepszy ze wszystkich, a który jest według Was skazą na honorze superbohaterów MCU? Prezentujemy wyniki naszego plebiscytu na najlepszy i najgorszy film Marvela.

Najlepsze i najgorsze filmy MCU
foto: kadry z filmów "Strażnicy Galaktyki", "Incredible Hulk" i "Avengers: Infinity War"

Filmowe uniwersum Marvela to dziś jedna z najsłynniejszych franczyz na świecie, która swoją popularnością ustępuje chyba tylko sadze „Star Wars”. Jednak w każdej, nawet najwspanialszej rodzinie obok jednostek wybitnych, trafiają się też czarne owce i tak też jest w przypadku MCU. Choć wielu filmom o superbohaterach Marvela należy się tytuł świetnego kina rozrywkowego, w 10-letniej historii franczyzy zdarzyły się też niemałe wpadki.

Na głosowanie dotyczące produkcji MCU mieliście równy miesiąc. Którą z nich uznaliście za największą porażkę, a który z filmów świeci według Was najjaśniej na marvelowskim firmamencie? Prezentujemy wyniki sondy na najlepszy film MCU i najgorszy z nich.

Najlepszy film MCU

Pierwsze miejsce w plebiscycie na najlepszy film Marvela nie zaskakuje. Ponad 1/3 głosujących uznała, że szczytowym dziełem Marvel Studios jest produkcja wieńcząca 10 lat MCU„Avengers: Infinity War”, które zdobyło 38% głosów. Na drugim miejscu znaleźli się „Strażnicy Galaktyki” z wynikiem 12%, co jest dowodem na to, że humor Jamesa Gunna trafia w gust odbiorców. Trzecim ulubionym filmem MCU naszych czytelników okazał się dekonstruujący postać boga piorunów „Thor: Ragnarok” autorstwa Taiki Waititiego. Tytuły na podium jasno dowodzą, że w filmach Marvela - poza prawdziwym męstwem i monumentalizmem - fani cenią sobie przede wszystkim komizm. Pełne wyniki możecie przejrzeć poniżej:

najlepszy flm Marvela

Najgorszy film MCU

Jeśli chodzi o wyniki głosowania na najgorsze filmy Marvela, czytelnicy Antyradio.pl są dosyć zgodni z obiegową opinią. Za najgorszy ze wszystkich uznaliście jedyny solowy film Hulka stworzony w ramach MCU. „Incredible Hulk” zdobył 34% głosów. Na drugim miejscu, również bez niespodzianki, znalazł się „Thor: Mroczny świat” z wynikiem 13%, zaś na trzecim... „Avengers: Infinity War” (9% głosów). Zestawiając ten wynik z efektem głosowania na najlepszy film MCU, otrzymamy kolejne potwierdzenie tego, że Thor (a także seria filmów o nim) przeszedł największą ewolucję ze wszystkich produkcji Marvela, zaś „Avengers: Infinity War” wzbudza największe, skrajne wręcz emocje. Prezentujemy pełen ranking najgorszych filmów MCU wg czytelników Antyradio.pl:

najgorszy flm Marvela

Jak wskazują wyniki głosowania, najmniejsze emocje na przestrzeni ostatnich 10 lat wywołały filmy „Avengers”„Dr Strange”, które 3% głosujących uznało za najlepsze, a tylko 1% za najgorsze. Podobnie jest z produkcjami „Iron Man 2”, „Iron Man 3”, „Thor”, „Avengers: Czas Ultrona”„Spider-Man: Homecoming”. Wszystkie te filmy otrzymały po 1% głosów w kategorii „najlepszy film Marvela” i po 3% głosów w kategorii „najgorszy film Marvela”.

Jak podobają Wam się te wyniki?

Natalia Hluzow
Tagi: Avengers Marvel Marvel Comics