Najlepszy i najgorszy film MCU według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

Natalia Hluzow
10.08.2018 10:18
Najlepszy i najgorszy film MCU według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY] Fot. kadry z filmów "Strażnicy Galaktyki", "Incredible Hulk" i "Avengers: Infinity War"

Który film Marvela uznaliście za najlepszy ze wszystkich, a który jest według Was skazą na honorze superbohaterów MCU? Prezentujemy wyniki naszego plebiscytu na najlepszy i najgorszy film Marvela.

Filmowe uniwersum Marvela to dziś jedna z najsłynniejszych franczyz na świecie, która swoją popularnością ustępuje chyba tylko sadze „Star Wars”. Jednak w każdej, nawet najwspanialszej rodzinie obok jednostek wybitnych, trafiają się też czarne owce i tak też jest w przypadku MCU. Choć wielu filmom o superbohaterach Marvela należy się tytuł świetnego kina rozrywkowego, w 10-letniej historii franczyzy zdarzyły się też niemałe wpadki.

Na głosowanie dotyczące produkcji MCU mieliście równy miesiąc. Którą z nich uznaliście za największą porażkę, a który z filmów świeci według Was najjaśniej na marvelowskim firmamencie? Prezentujemy wyniki sondy na najlepszy film MCU i najgorszy z nich.

Najlepszy film MCU

Pierwsze miejsce w plebiscycie na najlepszy film Marvela nie zaskakuje. Ponad 1/3 głosujących uznała, że szczytowym dziełem Marvel Studios jest produkcja wieńcząca 10 lat MCU„Avengers: Infinity War”, które zdobyło 38% głosów. Na drugim miejscu znaleźli się „Strażnicy Galaktyki” z wynikiem 12%, co jest dowodem na to, że humor Jamesa Gunna trafia w gust odbiorców. Trzecim ulubionym filmem MCU naszych czytelników okazał się dekonstruujący postać boga piorunów „Thor: Ragnarok” autorstwa Taiki Waititiego. Tytuły na podium jasno dowodzą, że w filmach Marvela - poza prawdziwym męstwem i monumentalizmem - fani cenią sobie przede wszystkim komizm. Pełne wyniki możecie przejrzeć poniżej:

najlepszy film mcu ranking Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Najgorszy film MCU

Jeśli chodzi o wyniki głosowania na najgorsze filmy Marvela, czytelnicy Antyradio.pl są dosyć zgodni z obiegową opinią. Za najgorszy ze wszystkich uznaliście jedyny solowy film Hulka stworzony w ramach MCU. „Incredible Hulk” zdobył 34% głosów. Na drugim miejscu, również bez niespodzianki, znalazł się „Thor: Mroczny świat” z wynikiem 13%, zaś na trzecim... „Avengers: Infinity War” (9% głosów). Zestawiając ten wynik z efektem głosowania na najlepszy film MCU, otrzymamy kolejne potwierdzenie tego, że Thor (a także seria filmów o nim) przeszedł największą ewolucję ze wszystkich produkcji Marvela, zaś „Avengers: Infinity War” wzbudza największe, skrajne wręcz emocje. Prezentujemy pełen ranking najgorszych filmów MCU wg czytelników Antyradio.pl:

najgorszy film mcu ranking Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Jak wskazują wyniki głosowania, najmniejsze emocje na przestrzeni ostatnich 10 lat wywołały filmy „Avengers”„Dr Strange”, które 3% głosujących uznało za najlepsze, a tylko 1% za najgorsze. Podobnie jest z produkcjami „Iron Man 2”, „Iron Man 3”, „Thor”, „Avengers: Czas Ultrona”„Spider-Man: Homecoming”. Wszystkie te filmy otrzymały po 1% głosów w kategorii „najlepszy film Marvela” i po 3% głosów w kategorii „najgorszy film Marvela”.

Jak podobają Wam się te wyniki?

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.