11.09.2019 12:55

Najnowsza powieść Stephena Kinga doczeka się adaptacji

W dzień premiery najnowszej powieści Stephena Kinga - "The Institute" ogłoszono, że książka zostanie niebawem przeniesiona na mały ekran. O czym opowie serial?

Stephen King
foto: AP/EAST NEWS

Filmów i seriali na podstawie twórczości Stephena Kinga jest tak dużo, że trafił do Księgi Rekordów Guinessa jako jako żyjący autor największej liczby scenariuszy adaptowanych na potrzeby kinematografii. W samym roku 2019 do kin na całym świecie weszły już dwa filmy - "Smętarz dla zwierzaków" i "To: Rozdział 2", a na premierę oczekuje kontynuacja "Lśnienia" pod tytułem "Doktor Sen". To jednak nie koniec. Nadchodzi bowiem serial na podstawie najnowszej powieści pisarza - "The Institute".

"The Institute" Stephena Kinga będzie serialem

10 września 2019 roku do księgarń na terenie Stanów Zjednoczonych trafiła najnowsza książka Stephena Kinga. "The Institute" opowiada o mrocznym zakładzie na terenie stanu Maine, w którym więzione są porwane dzieci. Ofiary porywacza cechują się nadzwyczajnymi umiejętnościami. Ktoś chce wykorzystać ich zdolności, by osiągnąć złowrogi cel. Głównym bohaterem powieści jest 12-letni Luke Ellis, który odznacza się genialnym umysłem.

Nie trzeba było długo czekać, żeby pojawiła się informacja, że "The Institute" doczeka się serialowej adaptacji. Jak donosi Deadline, telewizyjny oddział Spyglass Media Group zdobył prawa do stworzenia miniserialu bazującego na "The Institute". Za scenariusz odpowie David E. Kelley znany z pracy nad takimi produkcjami, jak "Ally McBeal", "Wielkie kłamstewka", czy "Gdzie diabeł mówi dobranoc". Reżyserem został Jack Bender odpowiedzialny między innymi za "Lost", "Laleczkę Chucky 3", "Grę o tron" i "Rodzinę Soprano". Obaj filmowcy  stworzyli serial "Mr. Mercedes" oparty na prozie Kinga.

Top 10: Najlepsze ekranizacje książek Stephena Kinga z okazji 70. urodzin autora
Top 10: Najlepsze ekranizacje książek Stephena Kinga z okazji 70. urodzin autora
Przeczytaj także Top 10: Najlepsze ekranizacje książek Stephena Kinga z okazji 70. urodzin autora

Pisarz skomentował nadchodzącą adaptację w oficjalnym oświadczeniu.

"

Cieszę się, że będę pracował z Jackiem i Davidem - zespołem kreatywnym stojącym za "Mr. Mercedes". Myślimy podobnie i wierzę, że "The Institute" będzie wielkim sukcesem. "

Czy rzeczywiście tak będzie? Przekonamy się za jakiś czas.

"The Institute" - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo nic, na temat powstającego serialu poza nazwiskami jego twórców. Prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać na szczegóły. Trudno więc powiedzieć, kiedy "The Institute" trafi na ekrany telewizorów. Fanom Kinga pozostaje na razie przeczytać jego najnowszą powieść. Niestety nie wiadomo, kiedy książka trafi na polski rynek. Na o tarcie łez pozostaje wizyta w kinie na drugiej części "To". Premiera odbyła się 6 września 2019 roku. Natomiast 15 listopada zadebiutuje horror "Doktor Sen".

It: Chapter 2
It: Chapter 2
Przeczytaj także Dzieciaki z filmu "To: Rozdział 2" chcą za 25 lat stworzyć remake produkcji

Zobacz też: "Smętarz dla zwierzaków" reż. Kevin Kolsch, Dennis Widmyer [RECENZJA]

Tagi: News Seriale Horror Stephen King